Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Plážové vlny ještě před sezónou

Info ikona
Plážové vlny

O dokonale vlnitých vlasech sní mnohá dáma. Nedbalé vlnky kroutící se kolem uší a ramenou se hodí pro mnoho příležitostí. Od každodenní ranní úpravy až po slavnostní události nebo plesy – vlny jsou prostě univerzálním účesem, který nestárne!

Promotion | 27. 03. 2023

Jen málokterá z nás se však denně budí se souměrnými loknami. Spíš by se dalo říci, že skoro žádná. Ač to neznalé může splést, souměrné a přirozené vlny, které vypadají jedna jako druhá, nebývají dílem přírody. Dobrá zpráva je, že nemusíte čekat na dovolenou u moře, aby se na vašich vlasech vytvořily ležérní plážové vlny. Zvládnete je i díky následujícím radám a tipům nebo nejnovějšímu pomocníkovi od značky BaByliss – loknovací kulmě!

Info ikona
loknovací kulma

Kadeřnictví rozvlní i ty nejrovnější vlasy

Sázkou na jistotu je kadeřnictví a existují dokonce kadeřníci či kadeřnice, které jsou vlnitými účesy proslulí. Pravdou ovšem je, že je toto řešení vhodné spíše pro výjimečné události, jako je ples, promoce nebo svatba. I z těch nejzafixovanějších vln vznikne přes noc nezkrotitelné vlnobití a celý efekt (a spousta investovaného času a peněz) je nenávratně pryč.

Slaný sprej do vlasů místo mořského příboje

Existují speciální slané spreje do vlasů, které v nich prakticky nahradí mořskou spršku. Jsou vhodnější pro ženy, které mají přirozeně alespoň trochu vlnité vlasy. „Rovnovláskám“ nepomůžou. Je potřeba dávat pozor na aplikované množství, protože příliš velká dávka může vlasy slepit nebo vysušit. To hrozí i při příliš častém používání. Sůl zkrátka vysušuje vše, s čím přijde do styku, a vlasy nejsou výjimkou.

Pleteme copy… s páskem od županu?

Pro ty, které hledají příležitostnou metodu, jak svoje vlasy alespoň trochu rozvlnit, představují noční copánky zajímavou možnost. Po večerním umytí vlasů stačí nechat je napůl proschnout a před spaním je splést do 2 copů po každé straně. Hitem sociálních sítí je třeba také pásek od županu nebo dokonce legíny, které do copů jednoduše zapletete a necháte přes noc schnout. Platí, že čím silnější pásek, tím volnější vlny pak budou. Dermatologové však upozorňují, že s mokrými vlasy by se nemělo chodit spát moc často, protože jsou úrodnou půdou pro různé kvasinky, které pak způsobují poškození vlasové pokožky a lupy.

Chytré loknovací kulmy pro šikovné i méně zdatné ruce  

K vytvoření vysněných vln můžete zkusit použít i klasickou žehličku na vlasy nebo kulmu. Hitem posledních let jsou ale loknovací kulmy, které v sobě mají zabudovanou speciální komoru, do které se pramen navine a horký vzduch ho navlní. Vyzkoušejte třeba novinku BaByliss Wave Secret Air. Tato snadno ovladatelná kulma automaticky vytváří dlouhotrvající plážové vlny na všech typech vlasů, a to během několika minut. Kudrnaté vlasy se nemusí před jejím použitím předem narovnávat a nejsou potřeba ani žádné stylingové dovednosti, protože Wave Secret Air udělá veškerou práci za vás. Domácí úprava vlasů nikdy nebyla tak snadná! 

Info ikona
loknování vlasů

Syd Hayes, Session Stylist a BaByliss Ambassador, radí: „Aktuálním francouzským trendem jsou smyslné, lehce zvlněné vlasy s méně výraznou texturou kudrlin. Klíčem pro dosažení tohoto looku je střídání směru vlnění, takže vlasy jsou splývavé, jemné a přirozené. Nebojte se, že by vlasy vypadaly zplihle, kulma se umisťuje ke kořínkům, takže lokny jsou po úpravě plné a nadýchané. Automatická kulma Wave Secret Air zcela mění pravidla hry – má tlačítka směru vlnění, takže můžete střídat směr tak či onak, nebo nastavit automatickou změnu směru. Pokud si chcete vytvořit luxusní vlny a v minulosti jste s obvyklými nástroji měli problém – je tato kulma vaše řešení. Navíc jsou s ní vlny, díky rovnoměrnému rozložení tepla, dlouhotrvající. Funguje na všechny typy vlasů, včetně hrubších a kudrnatých textur. Je skvělá i proto, že dokáže nabrat větší pramen vlasů, aniž by se uvnitř zacuchaly. Chcete-li dosáhnout optimálních výsledků, vždy se hodí nejprve vlasy přestříkat sprejem pro objem, aby vlny nebo kadeře pak vydržely co nejdéle. Nakonec už stačí jen jemně pročesat pro dokonalé vlny.“

BaByliss Wave Secret Air JE MOŽNÉ ZAKOUPIT V PRODEJNÁCH A NA E-SHOPU DATART A V DALŠÍCH VYBRANÝCH E-SHOPECH.