Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Nejkrásnější účes roku 2024 vhodný na dovolenou: Vytvořte si romantické plážové vlny

Léto je časem slunce, vody a volných, bezstarostných dnů. S tím přichází i touha po jednoduchém a přirozeném vzhledu, který zvládne každá z nás. Jedním z nejžádanějších letních stylů roku 2024 jsou bezpochyby plážové vlny. Jsou sexy, nenucené a dají se snadno upravit. Jak si je vytvořit a jaké účesy s nimi vypadají nejlépe?

Veronika Zvonková | 18. 06. 2024

Jak na plážové vlny

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak dosáhnout přirozeně vypadajících plážových vln, je použití texturizačního spreje s mořskou solí. Nastříkejte sprej na vlhké vlasy a jemně rukama promačkejte prameny. Vlasy poté nechte volně uschnout na vzduchu. Dalším jednoduchým trikem je copánková metoda. Na noc si zapleťte vlhké (ne mokré!) vlasy do volných copánků. Ráno copánky rozpleťte a pročešte prsty. Zafixujte lakem na vlasy. Pokud chcete mít vlny přece jen preciznější, můžete použít vlasovou kulmu. Rozdělte vlasy na několik částí a natáčejte. Konečky ale ponechte volné pro přirozený vzhled. Nakonec vlny prsty pročešte a zafixujte lehkým lakem na vlasy.

Tip: Vyvarujte se po vytvoření účesu rozčesávání vlasů hřebenem. Účes by se zničil. 

Mohlo by se vám líbit

Jak na krásně vlnité vlasy? Autorka knihy Kudrnatá příručka radí, jak o ně správně pečovat

Pokud vám příroda nadělila kouzelné kudrny, máte veliké štěstí. Možná si to zatím nemyslíte, protože si neustále připadáte rozcuchaná, neupravená a rozhodně nemáte krásné prstýnky jako dívky v reklamách na šampony. Pravděpodobně je to ale jen proto, že ještě nevíte, jak o své vlasy správně pečovat. S tím vám poradí herečka Kateřina Pechová, spoluautorka knihy Kudrnatá příručka, kterou jsme vyzpovídali exkluzivně pro Marianne.
marianne.cz

Jednoduché účesy s plážovými vlnami

Poloviční drdol

Tento typ účesu nevyžaduje kadeřnické schopnosti ani speciální pomůcky. Jednoduše vezměte vrchní část vlasů a vytvořte z ní drdol. Zafixujte ho gumičkou nebo pinetkami a zbytek vlasů nechte volně spadat, případně je můžete ještě navlnit kulmou, nebo použít texturizační sprej.

Nízký culík

Stáhněte vlasy do nízkého culíku a upevněte gumičkou. Vytáhněte jemně několik pramenů kolem obličeje a jemně je natočte tak, abyste vytvořila přirozený vlnitý efekt. Culík můžete dozdobit pentlí, které jsou letos v kurzu.

Boční zapletený cop

Pokud chcete docílit něžného romantického a boho vzhledu zároveň, vyzkoušejte tento účes. Vlasy jemně navlňte a poté je všechny přetáhněte na jednu stranu. Upleťte cop a zajistěte jej gumičkou. Pro co nejpřirozenější vzhled můžete prameny trochu více povolit.

  Mohlo by se vám líbit

  Kadeřnice radí: Jak správně pečovat o vlasy v každém věku

  Péče o vlasy by měla být součástí každodenní beauty rutiny každé ženy. Ne nadarmo se říká „vlasy – koruna krásy“. Stejně jako pleť jsou i naše vlasy denně vystavovány vnějším vlivům. Zejména pokud jsou zatíženy pravidelným barvením, jejich přirozená pevnost a lesk se vytrácí. Jak tedy o hřívu správně pečovat? O to se dnes s námi podělí Karolína Tisoňová, kadeřnice ze salonu TutyVlasy.
  marianne.cz

  Šátek

  Šátek letos patří mezi oblíbené doplňky k jakémukoliv outfitu, ale především v horkých dnech je jeho využití nejoblíbenější. K šatům s ním docílíte jemného, romantického vzhledu, ale skvěle vypadá i k šortkám. Můžete jej ovinout kolem hlavy jako čelenku a jemné vlny nechat volně spadat, nebo jej zaplést do copu. Šátek lze využít třeba i k zajištění culíku. Ať tak, či tak vašemu vzhledu dodá šmrnc a pokud si pořídíte na léto několik variant, můžete experimentovat a každý den vytvářet nové kombinace spolu s outfity.

  Messy bun

  Pokud nemáte čas na složité úpravu, je pro tyhle příležitost messy bun ideální. Oceníte ho hlavně během dní, kdy nemáte čas na složité úpravy. Vytvořte volný drdol vysoko na hlavě a několik pramenů nechte spadat kolem obličeje. Prameny nastříkejte texturizačním sprejem a jemně je promněte. Lehké a přirozené vlny vytvoříte i za pomocí kulmy.

  Čelenka

  Stejně tak jako šátky a další doplňky vládnou letošnímu roku, nejinak je tomu i u čelenek. Klasická čelenka vypadá navíc s plážovými vlnami naprosto skvěle. Tento účes se nejlépe hodí k šatům, sukním nebo overalu. Letos se nebojte barev. Díky nim váš outfit skvěle oživíte.

  Tip: Zkuste volit barvu čelenky stejnou, jako barvu kabelky či bot.

  Snadné účesy s vlnitými vlasy: Inspirujte se!
  Mohlo by se vám líbit

  3 jednoduché triky, jak vytvořit z obyčejného culíku luxusní účes: Hotovo máte za pár vteřin

  Pokud máte delší vlasy, jistě dobře víte, že nosit je v létě rozpuštěné představuje výzvu. Krk se potí, hříva se mastí, je nám horko a po chvíli vypadáme jako strašáci. Proto kadeře neustále stahujeme gumičkou. Prostý culík ale může začít být monotónní. Proto vám přinášíme trojici snadných a rychlých triků, jak ho přeměnit v luxusní účes.
  marianne.cz
  Zdroj článku

  Související články

  Rodina a děti
  Rodičovské hlášky: Legandární výroky, které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

  Rodičovské hlášky: Legandární výroky, které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

  Dobrý nápad
  Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

  Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

  Lidé a místa
  V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce

  V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce

  Byt
  Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

  Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky