Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Velký návrat heřmánku

Na sílu této půvabné a známé bylinky vsadil i mladý Francouz Yves Rocher, když v roce 1964 poprvé umístil do svých obchůdků nyní již ikonickou řadu Pure Calmille. Právě teď se vrací ve vylepšené verzi, s novým designem a koncentrovanějším složením.

Veronika Hong | 3. 07. 2017

Pokud existuje nějaká bylinka, kterou známe všichni od svého dětství, tak je to právě heřmánek, neboli matricaria chamomilla. Dokonce s ní máme první zkušenosti prakticky od narození, neboť její hojivý účinek využívaly ženy odjakživa na odstranění potíží zažívacích, kožních, dýchacích či nervových.

Jejím blahodárným účinkům na lidské tělo pevně věřil už před více než 50 lety i zakladatel značky Yves Rocher. Populární řada Pure Calmille přichází nyní v nové podobě, s vylepšeným složením a vyšší koncentrací aktivní látky. Základní účinnou složkou jsou tři různé extrakty z heřmánku pěstovaného v bio kvalitě na bretaňských polích přímo ve francouzské La Gacilly, kolébce značky a rodišti jejího zakladatele. Až 93 % obsažených složek je přírodního původu, výtažek z bio heřmánku pokožku chrání a zjemňuje. Péči si oblíbí hlavně ženy, které dávají přednost jednoduchosti, přirozené kráse a čistým tradičním ingrediencím.  

Všechny produkty Pure Calmille mají recyklované nebo recyklovatelné obaly. Možná vás, kteří se zajímáte o původ a kvalitu nejen kosmetických produktů, ale i jejich obalů, potěší i to, že papír pro výrobu vnějších obalů péče o pleť, pochází z lesů z trvale udržitelného hospodářství. Přípravky neobsahují, parabeny, barviva ani minerální oleje.

Více informací naleznete na www.yves-rocher.cz.

Yves Rocher se sílou heřmánku