Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Interiér domu z 19. století ctí rustikální styl

Typický přímořský styl, přírodní materiály a tlumené tóny. To jsou hlavní prvky domu v Barceloně, který si do poslední detailu zařídila sama majitelka.

Terezie Benoni | 2. 07. 2020

Oázu klidu najdete  v centru Barcelony. Klasický zděný dům s výraznými dřevěnými stropy byl postavený zdejšími rolníky už v roce 1830. A od té doby ho moc oprav nepotkalo. To se rozhodla změnit interiérová designérka Marta Tobella, která obnovila původní krásu domu a to včetně úžasného bazénu na dvorku. Podařilo se jí zachovat řadu původních detailů. Potrápila ji ale dlažba, kterou bylo nutné vyměnit. „Pod původními dlaždicemi nebyl žádný podklad, pouze udusaná hlína. Takže za těch dvě stě let prorůstala rostlinami,“ vzpomíná. Musela proto hledat identický design. Hlavním cílem bylo, aby byla totožná dlažba jak na terase a kolem bazénu, tak i v interiéru, aby se oba prostory propojily. To se díky klasickým terakotovým dlaždicím podařilo a Marta tak vytvořila místo, kde by chtěl každý strávit nějaký čas. 
 

Galerie: Dům z 19. století v centru Barcelony

Městský dům ve venkovském stylu

Minimalistický i tradiční styl jdou v tomto starém domě ruku v ruce. Marta Tobella je majitelkou oblíbeného obchodu s dekoracemi a nábytkem Sacum, který združuje řadu oblíbených značek a tak i svůj dům vybavila právě tímto zařízením. Díky teplému podnebí je venkovní prostor zařízený tak, aby šlo po většinu roku jíst nebo odpočívat i pod širým nebem a v okolí bazénu. Ihned za velkými francouzskými okny najdeme prostornou kuchyň a útulný obývací pokoj. V patře jsou pak jednotlivé ložnice. Veškerá okna v domě bylo potřeba nechat nově vyrobit. Nakonec jsou z kaštanového dřeva v medovém odstínu. Právě medové tóny, spolu s bílou, smetanovou, dřevem, proutím a terakotou hrají v interiéru hlavní roli. „Chtěla jsem najít něco mezi skandinávským stylem a rustikálním způsobem bydlení,“ vysvětluje Marta. Naopak kuchyně se nese téměř v minimalistickém duchu. „V koupelnách a kuchyni jsem použila velmi jednoduché dřevo. Desku jsem nechala vyrobit z borovicové překližky. Je to dobrý a levný materiál,“ vysvětluje designérka. Dominantním prvkem celého přízemí jsou bílé trámy na stropě a také uzavřený krb. „Dnes už mají trámy pouze dekorativní funkci, patro bylo potřeba podepřít ocelovými výztuhami.“ Najdeme zde zařízení od dostupných značek jako je textil od La Maison, židle značky Bivak, nebo záclony z obchodu Zara Home. 

Mohlo by se vám líbit

400 let starý venkovský dům opravili do nevídané krásy

Klasický zemědělský dům tu postával už 400 let. Architekti ze studia Jonathan Tuckey Design dostali za úkol kompletně ho zrenovovat, přesto ale zachovat jeho jedinečnou atmosféru.
marianne.cz

Související články

Dům
Starou kamennou kapli přestavěli v překvapivě útulné a romantické ubytování

Starou kamennou kapli přestavěli v překvapivě útulné a romantické ubytování

Dům
Zrcadlový dům: Stavba, která se stala součástí lesa

Zrcadlový dům: Stavba, která se stala součástí lesa

Dům
Historická perla Jizerských hor: Zrekonstruovaná chalupa s moderním vybavením a saunou

Historická perla Jizerských hor: Zrekonstruovaná chalupa s moderním vybavením a saunou

Dům
Neuvěřitelná přeměna: Jak se fara z 15. století stala luxusním domovem se sedmi ložnicemi

Neuvěřitelná přeměna: Jak se fara z 15. století stala luxusním domovem se sedmi ložnicemi