Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Čtyřicetimetrovému bytu vévodí bílá barva a tradiční nábytek

Info ikona
Stockholmský dvoupokojový byt

Dřív dvoupokojový byt byl zcela nevyhovující. Malé místnosti byly nepraktické, a tak se majitelé rozhodli zbořit příčku a společné prostory spojit.

Terezie Benoni | 27. 04. 2022

Ve staré stockholmské zástavbě stojí klasický dům postavený na přelomu minulého staletí. Dobové prvky se podařilo zachovat také v interiérech jednotlivých bytů. Dnes navštívíme byt v prvním patře, který zdobí štukované vysoké stropy a jsou tu i původní kachlová kamna. Dříve dvoupokojový byt má obytnou plochu pouhých čtyřicet metrů a jednotlivé místnosti byly velmi ztísněné. Současné majitelé se tedy rozhodli zbourat příčku mezi malou kuchyňkou a obývacím pokojem a společné prostory tak propojit. Do jednotlivých místností se vchází z dlouhé chodby, ve které je na míru vyrobená veliká knihovna.

Galerie: Stockholmský dvoupokojový byt
Mohlo by se vám líbit

Nová podlaha a citlivé osvětlení

Malý byt potřeboval především prosvětlit. Ačkoli má byt veliká okna a z ložnice vedou dveře na krásný balkón, byl dřív interiér skutečně tmavý. To vyřešila nová podlaha, která je v celém interiéru jednotná a bylo vybrané světlé borovicové dřevo opatřené světlým matným lakem. Interiér bytu byl vymalovaný na bílo a rázem se tento malý prostor prosvětlil. Důležité je také osvětlení, se kterým se zde nešetří. Bodová světla v chodbě, podsvícená kuchyňská linka a hned několik drobnějších lampiček pomáhají vytvořit domácí útulnou atmosféru.

Zdroj informací: Nestor Fastighetsmäkleri (nestorfastighetsmakleri.se)

Mohlo by se vám líbit