Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Garsonka, kde úklidem neztrácíte čas

Info ikona
Garsonka, kde úklidem neztrácíte čas

Třicetimetrový mini byt je ideálním řešením pro každého, kdo hledá útulné bydlení a nepotřebuje zbytečně velký prostor. Co pomohlo vytvořit jeho jedinečnou a útulnou atmosféru?

Terezie Benoni | 14. 01. 2023

Garsonka ve švédském hlavním městě Stockholmu má obytnou plochu třicet metrů čtverečních. Jedinou zcela oddělenou místností je koupelna, která se nachází ve středu bytu a odděluje tak kuchyňský kout od ložnice. Když do tohoto mini bytu vejdete, ocitnete se přímo v kuchyni. Miniaturní zádveří slouží tak akorát k pověšení bundy a odložení bot. Veškeré úložné prostory jsou v zabudovaných šatních skříních, které lemují celou jednu stěnu bytu. Našlo se v nich místo pro všechno, nejen pro oblečení, ale i pro domácí potřeby a uklízecí náčiní. Díky tomu nebylo nutné pořizovat další větší kusy nábytku, a kromě růžové komody v obývací části zůstal interiér zcela vzdušný a maximálně prázdný.

Galerie: Mini byt ve Stockholmu
Mohlo by se vám líbit

Tmavé barvy nevadí

Výhodou bytu jsou dvě velká okna, která osvětlují celý interiér. Kuchyňská linka v zádveří je z obchodního domu Ikea. Tmavé skříňky spolu s dřevěnou pracovní deskou doplňují černé kovové doplňky. Stěny v celém interiéru zdobí šedá stěrka. Strop stejně jako okna, zárubně dveří a podlahové lišty jsou bílé. Menší jídelní stůl se čtyřmi židlemi je v obývací části. Dominantou je pohodlná šedá pohovka. Kromě menší knihovny, komody, odkládacího stolku a několika pokojových rostlin nenajdete v hlavní obytné místnosti další nábytek či dekorace. Ve výklenku s vlastím oknem je pak schovaná postel. Tato garsonka je důkazem, že omezený počet metrů není překáža na cestě ke stylovému a útulnému bydlení.

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku