Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Svoboda na čtyřech kolech: Mini domek dokazuje, že méně je někdy opravdu více

Info ikona
Tiny domek na Aljašce

Když se řekne mini domek, často si představíme stísněné bydlení a nepohodlí. Tyto mýty zcela vyvrací tento inovativní projekt, který je vzdušný, prostorný a především plný skvělých nápadů.

Terezie Benoni | 12. 02. 2024

Mini domek nebo jinak “tiny house” je nový celosvětový trend v bydlení, který jde ruku v ruce s udržitelným a minimalistickým životním stylem. Domky jsou navíc často na kolečkách, takže je můžete na kratší vzdálenosti přesouvat a nevztahují se na ně stavební zákony jako na klasické domy s pevnými základy. Výhodou těchto domků je především jejich variabilita a nízká cena. Specializovaná firma vám ho k bydlení nachystá za několik týdnů a zaplatíte za něj jako za dražší dovolenou. Většina těchto domků je navíc šetrná k přírodě. Dnes jsme pro vás našli mini domek stojící v drsné přírodě na Aljašce a dokazuje, že je plnohodnotnou variantou klasického bydlení.

Mohlo by se vám líbit

Nechybí ani postel pro hosty

Jestli se bojíte, že mini domek nemůže poskytnout dostatečný komfort, tento projekt Any White vás přesvědčí o opaku. Promyšlené detaily a zabudované úložné prostory ponechali v domku dostatek úložného prostoru. V pravé části najdeme kuchyňku a koupelnu. Stojí na dřevěném podstavci, pod kterým je dostatečné místo na sezónní oblečení i sportovní vybavení. Středová část s velikými okny po obou stranách slouží jako šatna, pracovna i jídelna. Záleží, zda se rozhodnete vyklopit stůl a přistavět židle. Vlevo je obývací část s rozkládací pohovkou, na které se vyspí i dva hosté, televizí a odkládacími stolky. Dvoulůžko je zavěšené na pevných ocelových lanech a podle potřeby můžete postel spustit až na úroveň pohovky, nebo spát na zavěšeném lůžku. Konstrukce je natolik pevná, že se postel v jakékoli poloze ani nehne. Tento mini domek dokazuje, že zásadní je promyšlenost interiéru, která nahradí i chybějící metry.

Galerie: Tiny domek na Aljašce
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku