Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Jeden jediný pokoj jí stačí k dokonalému životu

Info ikona
Mini byt uprostřed města

Umíte si představit život na sedmnácti metrech čtverečních? Navštívili jsme byt, který je i přes omezený prostor vzdušný a plný světla.

Terezie Benoni | 19. 03. 2023

Nebýt otrokem svého bydlení, užívat si naplno okolní město, ale mít kam se večer vrátit. Takové přání měla majitelka tohoto mini bytu a její přání se podařilo maximálně splnit. Sedmnáctimetrový byt dokonce zařídila tak, že se nemusí bát pozvat návštěvu, a dokonce u ní může někdo přespat. Jako ideální řešení do malého prostoru se ukázalo vestavěné patro na spaní. Díky vysokým stropům to nebyl žádný problém a je dostatek prostoru jak nad vyvýšeným lůžkem, tak pod ním, kam majitelka umístila rozkládací sedačku i s odkládacími stolky.
 

Galerie: Mini byt uprostřed města
Mohlo by se vám líbit

Severské hygge v malé vesničce u Pardubic

Petra Tomková nás pozvala návštěvu svého kouzelného domova, kde se snaží pro svou rodinu vytvořit místo klidu a harmonie. Než se to ale podařilo, pár let si musela počkat.
mariannebydleni.cz

Multifunkční prostor

Veškeré úložné prostory najdeme hned po příchodu v menší chodbě. Jsou tu praktické věšáky, botník, a především veliká šatní skříň. Podobně jako většina nábytku byla zvolena v bílé barvě, takže působí zcela nenápadným dojmem a byt je díky tomu světlý. Z chodby můžete vejít do moderní koupelny, nebo rovnou pokračovat do hlavního obytného prostoru. V interiéru jsou na podlaze tmavé parkety, proto bylo nutné doplnit je bílými stěnami. Ačkoli okna sahá téměř celou zeď a pouští do bytu spoustu světla, je v takto malém prostoru nutné vybírat světlejší barvy. Na jednom jediném prostoru najdeme kuchyň, jídelnu i obývací pokoj. U okna se našlo místo i pro křesílko na čtení. Tento byt je důkazem toho, že se i na malém prostoru dá vyčarovat vkusné, elegantní a hlavně komfortní bydlení.

 

Mohlo by se vám líbit

Navrhli dům čtyřčlenné rodině na míru

Jednoduchá novostavba, která dokonale zapadla do okolního prostředí, stojí na odlehlém místě na Novém Zélandu. Hlavním cílem bylo postavit maximálně praktický dům ideální pro rodinný život.
mariannebydleni.cz
Zdroj článku