Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Jeden jediný pokoj jí stačí k dokonalému životu

Info ikona
Mini byt uprostřed města

Umíte si představit život na sedmnácti metrech čtverečních? Navštívili jsme byt, který je i přes omezený prostor vzdušný a plný světla.

Terezie Benoni | 19. 03. 2023

Nebýt otrokem svého bydlení, užívat si naplno okolní město, ale mít kam se večer vrátit. Takové přání měla majitelka tohoto mini bytu a její přání se podařilo maximálně splnit. Sedmnáctimetrový byt dokonce zařídila tak, že se nemusí bát pozvat návštěvu, a dokonce u ní může někdo přespat. Jako ideální řešení do malého prostoru se ukázalo vestavěné patro na spaní. Díky vysokým stropům to nebyl žádný problém a je dostatek prostoru jak nad vyvýšeným lůžkem, tak pod ním, kam majitelka umístila rozkládací sedačku i s odkládacími stolky.
 

Galerie: Mini byt uprostřed města
Mohlo by se vám líbit

Multifunkční prostor

Veškeré úložné prostory najdeme hned po příchodu v menší chodbě. Jsou tu praktické věšáky, botník, a především veliká šatní skříň. Podobně jako většina nábytku byla zvolena v bílé barvě, takže působí zcela nenápadným dojmem a byt je díky tomu světlý. Z chodby můžete vejít do moderní koupelny, nebo rovnou pokračovat do hlavního obytného prostoru. V interiéru jsou na podlaze tmavé parkety, proto bylo nutné doplnit je bílými stěnami. Ačkoli okna sahá téměř celou zeď a pouští do bytu spoustu světla, je v takto malém prostoru nutné vybírat světlejší barvy. Na jednom jediném prostoru najdeme kuchyň, jídelnu i obývací pokoj. U okna se našlo místo i pro křesílko na čtení. Tento byt je důkazem toho, že se i na malém prostoru dá vyčarovat vkusné, elegantní a hlavně komfortní bydlení.

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku