Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Lázeň v mozaice

Info ikona
 A&G Apartment Vinohrady, Dagmar Štěpánová, BoysPlayNice

Architektka Dagmar Štěpánová navrhla dvojici malých koupelen a kuchyni pro vinohradský byt mladého páru inspirované stylem londýnské metropole - jak se jí podařilo splnit zadání?

Eva Slunečková | 11. 09. 2018

Dvě malé koupelny a kuchyni navrhla architektka Dagmar Štěpánová ze studia formafatal pro mladý pár a jejich nové bydlení na pražských Vinohradech. Místnosti s rozdílnými funkcemi navzájem propojuje grafický minimalismus i materiál se specifickým leskem a barvou - mosaz, která v každé z nich vyplouvá na povrch v jiné podobě. Léta, která majitelé prožili v Londýně, nejvíce připomíná stylizovaná kuchyně s patinovanými dlaždičkami, dřezem na nádobí a kovovými úchyty, jež na pozadí olejované překližky a desky z černého kompaktu přímo září.

Galerie: Blyštivé odlesky v minimalistickém interiéru
Mohlo by se vám líbit

Zlato a industriální styl

Bílé koupelně s vanou jednoznačně dominuje mosazné umyvadlo posazené na ručně malované skříňce z masivu, na jednoduché tvary dlaždiček zase reaguje kruhové zrcadlo vsazené do staré fošny jako poličky, minimalistická lampa i detaily černých a zlatých baterií. Druhá miniaturní koupelna s toaletou a sprchou je zase více industriální - umyvadlo tu úřaduje z konstrukce ze svařených trubek před zrcadlem tyčícím se od podlahy ke stropu a pocitově tak 1,5 x 1,6 metrům propůjčují velkorysý dojem. Střídmost a smysl pro detail tu rozhodně nechybí!

Mohlo by se vám líbit