Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Mini byt sází na bílou a nonšalantní eleganci

Info ikona
Dvoupokojový elegantní byt

Malý dvoupokojový byteček svým vzhledem dokonale vypovídá o svých majitelích. Rozhodli se minimalizovat místo v ložnici i kuchyni, aby si mohli dopřát pohodlné stolování, a především velký obývací pokoj.

Terezie Benoni | 14. 08. 2023

Všechno jde, když se chce. To je základní myšlenkou povedené rekonstrukce tohoto malé bytu ve stockholmském domě postaveném už v roce 1926. Během svého staletého fungování byl byt několikrát opravený, má repasovaná okna a nové podlahy, je zde zcela nová stylová koupelna a také kuchyně je vyhovující moderním potřebám. Majitelé ale secesní historii budovy nepopírají, ba naopak. Rozhodli se použít v interiéru řadu nábytku i dekorací, které z tohoto období pocházejí, nebo jsou jeho elegancí alespoň inspirované.

Galerie: Dvoupokojový elegantní byt
Mohlo by se vám líbit

Rovnou ke stolu

Dispozice bytu se může na první pohled zdát poněkud krkolomná, ale při delší návštěvě vám plně dojde její smysl. Vejdete do menší haly a odtud rovnou do jídelny. Je zde jídelní stůl, veliký příborník sloužící jako skleník i knihovna. Veliké secesní zrcadlo pomáhá prostor opticky zvětšit a spolu s křišťálovým lustrem vytváří elegantní atmosféru. Z této místnosti vedou dveře do koupelny s toaletou, do velkého obývacího pokoje a do kuchyně, ze které je možné pokračovat dál do malé ložnice. Zastavme se v kuchyni. Tato malá místnost je využitá maximálně do posledního centimetru. Linka v šedém nádechu je opatřena zlatavým kováním. Právě zlatá barva se opakuje ve všech místnostech a tento důležitý detail propojuje interiér v jeden harmonický celek. Do ložnice se akorát tak vešla manželská postel s nočními stolky. Šikovně umístěné lampičky dělají z tohoto pokojíčku ideální místo odpočinku s knížkou v ruce. Největší místností je obývací pokoj, který není zatížený zbytečným nábytkem. Veliké šatní skříně jsou v bílém dekoru, a tak působí nenápadným dojmem. Také zde najdeme secesní kousky nábytku, které dokonale vyzní na parketách natřených bílým lakem.

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: www.bosthlm.se

Zdroj článku