Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Objevte tajemství elegantního bytu, kde se designéři vyhnuli tradičním skříním

Info ikona
Byt na pražském Andělu

Na pražském Andělu najdeme byt rodiny, která žije střídavě v Čechách a ve Španělsku. Interiér elegantního třípokojového bytu byl pro ně vytvořený na míru.

Terezie Benoni | 8. 01. 2024

Designéři Alžběta Mrázová a Vojtěch Paclík jsou manželský pár, který se zamiloval do navrhování zajímavě řešených interiérů. Pod značkou Roomstory se snaží vymyslet praktické, ale také esteticky dokonalé byty a domy, které splní přání jejich majitelů. „Byt na pražském Andělu byl zrekonstruován pro rodinu částečně žijící v ČR, částečně ve Španělsku. Jako výhodu tohoto bytu vidím to, že má velkou šatnu, a ještě jeden kumbál, a tak nebylo zcela nutné řešit úložné skříně v rámci obytných prostor. Mohli jsme tak vyhovět přání majitelů, kteří si vyloženě nepřáli mít skříně v pokojích, a tak zůstaly jednotlivé místnosti vzdušné,“ popisují autoři interiéru.

Galerie: Byt na pražském Andělu
Mohlo by se vám líbit

Punc luxusu

Pocit elegance i luxusu podtrhl dekor tmavého ořechu, který je využit na nábytku,“ vysvětluje Alžběta Mrázová hlavní interiérové prvky. Jednoduchá minimalisticky pojatá kuchyně v bílém dekoru pochází z obchodního domu Ikea. Je maximálně praktická a poskytuje velkorysé úložné prostory. Obývací pokoj je spojení s jídelnou. Je zařízený v retro stylu, kterému dominuje klasický dřevěný stůl doplněný o plastové židle Kartell. „Jediné mínus vidím v tom, že se majitelé nedali přesvědčit, že je lepší doplnit místa poškozených parket v předsíni a kuchyni opět parketami ve stejném dekoru, ale raději se rozhodli pro plovoucí podlahu,“ vysvětluje jinak spokojená designérka. 

Zdroj informací: Room Story, roomstory.cz

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku