Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Pestrobarevný interiér londýnského bytu si zamilujete

Info ikona
Pestrobarevný interiér londýnského bytu si zamilujete

Přestaňte myslet na minimalistické bydlení a pojďte se pokochat jeho pravým opakem. Dvoupokojový byt v suterénu jednoho z viktoriánských domů trpěl nedostatkem světla, proto ho rozsvítily barvy.

Terezie Benoni | 16. 07. 2023

Byt s jednou ložnicí v Londýně je plný veselých barev, divokých vzorů a předmětů ze všech koutů světa. Viktoriánský městský dům je rozdělený do několika bytových jednotek. My se podíváme do interiéru bytu v suterénu, jehož obytná plocha je 55 metrů čtverečních. Byt se může pyšnit hned několika dobovými detaily, které tu zůstaly od chvíle, kdy byl dům postavený. Je to především borovicová prkenná podlaha, která byla několikrát zbroušená a znovu nalakovaná a typický anglický krb v obývacím pokoji. Stále funkční krb má smaragdově zelené kachle, které kontrastují s okolními policemi natřenými načerveno.

Galerie: Hravý maximalistický domov v Londýně

Kouzlení s barvami

Kromě výrazných kusů nábytku se veselé barvy objevují také na textiliích. Na podlaze je modrý koberec, na oknech jsou červené závěsy, to vše doplňují polštáře s excentrickými vzory. Obývací pokoj je sice malý, ale otevřením harmonikových dveří do chodby se alespoň opticky zvětší. Ani předsíň není fádní, jak obvykle bývá. Její stěny totiž zdobí "Willow Boughs" od Williama Morrise. Odtud se dostanete do kuchyně, jejíž skříňky jsou natřené barvou "India Yellow" od Farrow & Ball, která skvěle ladí s dubovou pracovní deskou. Z kuchyně lze také vstoupit na soukromou venkovní terasu. Kuchyně má pouze 11 metrů čtverečních, přesto se sem vešel jídelní stůl. Použitím lavic místo židlí majitelé ušetřili spousta místa. Pokud máte v bytě málo místa, musíte být kreativní. Nad jídelní stůl majitelé přidali sušák, který lze stáhnout/vyzdvihnout podle toho, jak se zrovna používá. A až ke stropu byla nainstalována police pro větší úložný prostor. Do hlavní ložnice se vchází přes kuchyň. Stěny jsou vymalovány barvou "Lulworth Blue" od Farrow & Ball. Interiér tohoto bytu je důkazem, že se nemusíte bát ani divočejších kombinací barev a vzorů.

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku