Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Na padesáti metrech potřebovali útulný a praktický interiér

Info ikona
Malý byt na Nivách

Práce z domova se stala synonymem pro letošní rok. Jak se podařilo slovenským architektům zařídit vše potřebné v padesátimetrovém bytě?

Terezie Benoni | 11. 03. 2023

Zcela originální interiér najdeme v Bratislavě ve čtvrti na Nivách. Architekti ze studia Toito dostali za úkol popasovat s vcelku malým prostorem. Nebáli se radikálních řešení a změn dispozic. Před jejich zásahem zbytečně moc prostoru zabíraly nelogické chodby, chyběly úložné prostory a kuchyň nebyla tak velká, aby současně plnila také společenskou funkci. To se podařilo změnit.

Galerie: Malý byt na Nivách
Mohlo by se vám líbit

S velkým příběhem

Na padesáti metrech se tak podařilo vytvořit tři samostatné prostory. Jeden slouží jako pracovna, další jako kuchyně spojená s obývacím pokojem a jídelnou a zcela oddělená tichá ložnice v zadní části bytu. Kuchyňská linka se nese v moderním duchu. Betonové překlady byly ponechané bez nátěru v surovém betonovém vzhledu. Zdi jsou osekané na cihlu a bíle natřené. Nenajdeme zde ani klasickou kuchyňskou linku. Místo ní jsou zde nerezové sektorové kusy bez dvířek. Díky této kombinaci má interiér industriální nádech, o to útulněji působí dřevěný nábytek, nebo posezení v části zařízené jako příjemný obyváček.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku