Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Třípokojový byt pro mladou rodinu v severském minimalistickém stylu

Stačí se projít sedmdesátimetrovým bytem a rychle zjistíte, jací jsou jeho obyvatelé. Milují design, výtvarné umění, hudbu a čínskou kulturu. Jak se jejich záliby promítly v interiéru?

Terezie Benoni | 9. 05. 2024

Do sebemenšího detailu naplánovaný třípokojový byt skvěle řešené dispozice, takže poskytuje svým obyvatelům maximální komfort. Je tu velká hala, kuchyň s jídelnou, obývací pokoj, dětský pokoj a zasklený balkon. Dostatek úložného prostoru dopřál majitelům zařídit si interiér menšími solitéry a nepřemýšlet nad velkými skříněmi. Stylová kombinace materiálů, bílé prkenné podlahy, prosklené industriální stěny v kombinaci s moderními i dobovými dekoracemi, vytváří kreativní atmosféru plnou života.
 

Galerie: Kreativní třípokojový byt

Čtěte také: Oceňovaný dům nadchne i po několika letech: Prostorný, moderní a propojený s přírodou

Rozmanitý dům se dá otevřít do všech stran a neustále se mění. Autorem domu je společnost architektů Collectif Encore, kteří tvrdí, že je potřeba zakotvit projekty v reálném životě.

Bílá v kontrastu s tmavým nábytkem

Interiéru dominuje bílá barva, která je v kontrastu tmavými detaily. Tato hra začíná už v hale, kde na bílou podlahu navazuje zeď s šedou výmalbou. Z haly se dostanete na prosklený balkon s úžasným výhledem do zarostlého dvora. Díky infračervenému vytápění je možné balkon využívat po celý rok. Velká a vzdušná kuchyň s arkýřovými okny je neustále zalitá sluncem. Je v bílém dekoru s dřevěnou pracovní deskou. Velký jídelní stůl s polstrovanými židlemi nabízí pohodlné posezení i pro větší návštěvu. Obývací pokoj opakuje kouzlení s barvami. Bílá podlaha a bílý dřevěný obklad jedné zdi kontrastuje s tmavě šedou výmalbou nad pohodlnou tmavě hnědou pohovkou. Dekorace a drobnější nábytek je v černé barvě. Prosklená industriální zeď odděluje ložnici od obývacího pokoje. Za posuvnou stěnou v nenápadném bílém dekoru je schovaná šatna. Poslední místností je dětský pokoj, který je zútulněný tapetou s černými koníky.
 

Čtěte také: Štěpán Benoni se zamiloval do klasické dřevostavby: Vysněným domovem se mu stal srub nedaleko Šumavy

Srub si kupoval zhruba před šesti lety a od té doby na něm udělal spoustu práce, ale jak říká, interiér ještě čekají nemalé změny. Základním rozhodnutím bylo, že se z víkendové chalupy stane opravdový domov.

Zdroj: nestorfastighetsmakleri.se, @nestorfastighethetsmakleri

Zdroj článku

Související články

Byt
Rekonstrukce startovacího bydlení pro mladý pár v pražské garsonce: Miniaturní prostor vyřešili geniálně

Rekonstrukce startovacího bydlení pro mladý pár v pražské garsonce: Miniaturní prostor vyřešili geniálně

Byt
Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Byt
Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Byt
Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku