Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Za víkend si v zahradě u jezírka postavili sluncem zalitý altán

Info ikona
Jednoduchou dřevěnou konstrukci domku manželé zvenčí pobili palubkami. Jsou natřené šedým univerzálním nátěrem ve stejném odstínu, jaký mají také ostatní stavby v zahradě.

Zatímco venku chumelí, pojďte se s námi podívat na kouzelný leknínový altán, který si na své zahradě navrhla paní Zuzana. Pokud totiž sníte o podobné romantické schovávačce, je totiž čas začít plánovat!

Eva Slunečková | 15. 01. 2019

Na počátku všeho byla sice velká, ale dlouhá a úzká zahrada za rodinným domkem ve Stařči, kterou Zuzana Morkusová a její muž Rosťa zútulňovali menšími stavbami a tvorbou zákoutí. Po pár letech tu, hned nad svažujícím se sadem, přibylo přírodní jezírko. A i když ho rychle obydlely lekníny i další vodní rostliny a živočichové, bylo jasné, že by si zasloužilo o něco většího a důstojnějšího partnera. Zuzana proto začala plánovat a postupně vymyslela dřevěnou stavbu altánu, který částečně zakryje výhled od jezírka do okolního městečka, a vytvoří u něj možnost zastíněného posezení.

Mohlo by se vám líbit

Douhé plánování

Celá stavba pak vznikla během jediného víkendu. „Dělám to tak vždycky,“ směje se Zuzana. „Dlouho předem plánuju, kreslím v hlavě i na papíře, rozvažuji nad nejlepšími materiály, barvami, v duchu se probírám věcmi, které už doma máme, ale hodily by se do nového projektu. A než vůbec uřízneme první prkénko, mívám naprosto přesnou představu včetně posledního polštářku a květiny.“ Nakoupili materiál, natřeli rámy oken, které dostala Zuzana darem, a dveře nabílo a pak se pustili do stavby, ze které je dnes dokonalá schovávačka!

Mohlo by se vám líbit