Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Moderní byt v bývalém klášteře

Info ikona
Výklopná knihovna nebyla překvapivě dávným přáním majitelů, ale samotného architekta – ten si jeho realizací splnil dětský sen o průchodu jako vystřiženém z fantasktního románu.

Zvenku by tenhle trnavský činžovní dům kdekdo přešel s nezájmem. My ale nahlédli dovnitř a objevili za jeho oprýskanými zdmi variabilní bydlení na bývalém posvátném místě. Po tomhle zážitku budete chtít do kláštera vstoupit i vy!

Eva Slunečková | 17. 07. 2022

Nejdříve barokní klášter pro pár mnichů, poté bytovka pro desítky obyvatel a dnes plnohodnotné rodinné bydlení – v tomhle trnavském komplexu v centru města se za pár stovek let vystřídala pěkná řádka lidí i funkcí, kterou dnes už navenek nepřipomíná téměř nic. Uvnitř ale bratislavské studio JRKVC architekta Petera Jurkoviče rozehrálo citlivou rekonstrukci, jež byt spolehlivě očistila od nánosů minulých dekád a dopřála mu po letech prozatímních řešení, příček a rozdělených jednotek konečně vlastní identitu.

Galerie: Bydlení s tajným průchodem
Mohlo by se vám líbit

Tajné dveře v knihovně

Strop pod vrstvami sádrokartonu odhalil masivní dřevěné trámoví, jemné úpravy dispozic eliminovaly hluchá místa chodeb a hlavní prostor rozšířily na maximum. Dnes mu tak kraluje velkorysý obývák s krbovými kamny, prostorná kuchyň, pohodlný jídelní kout a jedinečné řešení na míru. Jaké? Projděte skrz tajné dveře v knihovně a objevte ho s námi!
 

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: studio JRKVC architekta Petera Jurkoviče