Přejít k hlavnímu obsahu
Dům

Před a po: opuštěnou střešní terasu proměnili v kouzelné místo s bohémskou atmosférou

Terasa na střeše starého domu byla prázdná a nikdo na ni nechodil. Zahradní architekti ze studia Slow Garden jí vdechli nový život.

Nezáleží, jak zanedbaná a opuštěná mohou některá místa být – když majitelé dokážou rozpoznat jejich potenciál, začnou se dít zázraky. Jako v případě téhle terasy, dokonale ukryté mezi střechami marseilleských domů. Pojďte se podívat tam, kam mohou jen ptáci (a hosté jednoho malebného francouzského hotýlku)!

Anna Černotová | 7. 05. 2019

Hotel Au Vieux Panier najdete v historickém centru Marseille. Dům i celá čtvrť mají své genius loci – už při pohledu z ulice můžete tušit, že uvnitř na vás dýchne přímořská atmosféra a klid starých časů. Pokoje a další interiéry byly zařízeny ve spolupráci s grafickým studiem Pixtil, z jehož dílny pocházejí vzory na stěnách, potisk ložního prádla i originální a přesto klasická modrobílá kombinace. Každý z pokojů je vyzdoben umělcem a uspořádání místností se každý rok mění, takže vás tu nikdy nečeká to samé!

Dům má několik už dříve stylově zařízených balkonů patřících k pokojům, ale terasa ukrytá mezi střechami, na níž se vstupuje z podkroví, dosud na svou chvíli čekala. Její proměnu svěřili majitelé hotelu mladým lidem ze studia, které se specializuje právě na městské terasy a zahrady. Práci jim sice trochu zkomplikoval těžký přístup přes úzké a strmé schodiště, ale kouzlo tohoto místa za veškerou námahu stálo. A tak pojďte dál, usaďte se v pohodlném dřevěném lehátku, nadechněte se svěžího slaného vzduchu a potěště se pohledem na historické budovy Marseille a na oslňující mořskou tyrkysovou, která pozvolna přechází do azurové barvy nebe.  

Foto: Slowgarden.fr

Jste balkonový/terasový typ? Pak by vám neměly ujít ani tyhle naše čánky:

12 vychytávek pro městské zahradničení

Za víkend si v zahradě u jezírka postavili sluncem zalitý altán

Jak si vymazlit balkon? Musí mít 7P!

Jak vybrat houpací síť? Plus 15 nejkrásnějších, které jsme objevili