Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Ačkoli nakonec neskončili ve svém vysněném domě, přesto se jim podařilo vytvořit kouzelný interiér

Info ikona
Carina Olander, The Nordroom

Retro dekorace i nábytek, vintage kousky z bazarů, ale také obrazy současných umělců. To všechno najdeme v jinak tradiční vilce ze sedmdesátých let.

Terezie Benoni | 5. 08. 2023

Domov Camille je vskutku jedinečný. V jednoduchých kulisách, kterým dominuje klasická bílá výmalba a světlé dřevěné podlahy, najdeme vkusně zkombinované staré i nové kousky. Snem majitelů bylo pořídit se starý dům se skřípajícími podlahovými prkny, dvoukřídlými dveřmi a okny s vitrážemi. Takový dům se jim ale nepodařilo najít, a tak se rozhodli rozšířit hledání i na jiné tipy a trochu snížit své nároky. Do oka jim padl dům ze 70. let, poblíž centra města Nyköping. Město ve Švédsku v kraji Södermanland má necelých 30 tisíc obyvatel.

Galerie: Vila ze sedmdesátých let
Mohlo by se vám líbit

Moderní život ve staré chalupě

Chalupu pod lípou najdeme v srdci Žďárských vrchů v obci Krásné. Čtyřčlenná rodina svým životním stylem dokazuje, že stavitelské schopnosti našich pradědů obstojí i v moderní době.
mariannebydleni.cz

Interiér plný kouzel

Ačkoli nakonec neskončili ve svém vysněném domě, přesto se jim podařilo vytvořit kouzelný interiér. Camille domov popisuje jako eklektický kde se spolu potkává staré s novým. Pro manželé je důležitá idea udržitelného životního stylu. Proto se u nich věci málo vyhazují a kupují se s představou, že vydrží na celý život. Dřevěný jídelní stůl je ručně vyrobený společností Camilla & David. Některé kousky pochází z obchodního domu Ikea, nechybí poklady z bleších trhů. Jak je pro skandinávce typické, nechybí ani v tomto interiéru ikonické tapety značky William Morris, které místnostem dodávají rustikální ráz.
 

Zdroj: Camille, @inasfina, thenordroom.com

Zdroj článku