Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Je k neuvěření, že se za zdí bez fasády ukrývá útulný interiér plný dřeva

Info ikona
Minimalisticky řešený rodinný dům

Maďarská novostavba rodinného domku byla postavená za minimum nákladů v jednoduchém stylu. Přesto jí nechybí domácí atmosféra a spousta skvělých nápadů.

Terezie Benoni | 14. 03. 2023

Nacházíme se v maďarském Csömör, kde architektonické studio Architecture Uncomfortable Workshop postavilo originální rodinný domek o obytné ploše 70 m². Zvenčí nenápadný dům, jehož zdi byly ponechané bez fasády a okenní otvory lemuje plech, každého návštěvníka překvapí. Z druhé strany domu, která je situovaná do zahrady, se ocitnete před zcela odlišným domem. Šest obloukových oken a prosklené dveře vedoucí do zeleně jsou obložené dřevem, které je hlavním materiálem jinak minimalisticky řešeného interiéru.

Galerie: Dům, které spojuje dva světy
Mohlo by se vám líbit

Beton odděluje dva světy

Interiér domu má pouze dvě oddělené místnosti, kterými je koupelna a pracovna. Zatím byl ponechaný maximální společný prostor, který je ale možné ještě dál rozdělit, jak se bude rodina rozrůstat. V hlavní místnosti mohou vzniknou tři samostatné pokoje. Betonová zeď domu vedoucí do ulice je jakousi bránou, která odděluje dva světy. Přes nehostinnou část se dostanete do soukromého útulného rodinného bydlení a oblouková okna jsou jakýmsi mostem do klidného světa divoké zahrady.

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: Architecture Uncomfortable Workshop, archdaily.com

Zdroj článku