Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Moderní srub fascinuje svým interiérem

Info ikona
Moderní srub fascinuje svým interiérem, přesto se náklady na jeho stavbu podařilo snížit na minimum a je zcela soběstačný

Představujeme vám srub, který sice staví na tradici, akcentuje spojení s přírodou, ale zároveň oslňuje svým moderním interiérem. Projděte si s námi tuto nádhernou dvojici dřevostaveb.

Terezie Benoni | 13. 09. 2023

Místo pro rodinná setkání, místo odpočinku po dlouhém dni v přírodě. Tyto dřevostavby, které svou ideou vycházejí z tradičního srubu, vypráví příběh o svém konkrétním místě a čase v historii a o lidech, kteří uvnitř žijí. Dílo s pera architektky Renée del Gaudio najdeme v Coloradu v oblasti Fairplay. Dvojice chatek stojí vysoko na skalnatém útesu v nadmořské výšce více než 3 tisíce metrů nad mořem a nabízí panoramatický výhled na pohoří Sangre de Cristo a řeku South Platte. Na severu obklopuje dům hustý les borovic, což přispívá k pocitu soukromí a bezpečí.

Galerie: Moderní pojetí klasického srubu
Mohlo by se vám líbit

Energeticky úsporný a zcela soběstačný srub

Obě stavby svým umístěním rámují okouzlující výhled a mezi nimi vzniká prostor, který je dokonale chráněný proti větru. Budovy jsou propojeny otevřenou roštovou terasou, která je protiskluzová a zároveň její struktura umožňuje propadávání sněhu. Pro minimalizaci výkopů a zachování přirozené topografie místa je dům postaven na vyvýšených základech podobně jako klasická mola. Tvar sedlové střechy a rustikální materiály připomínají zdejší tradiční lidovou architekturu. Vnější cedrový obklad je tmavě namořený, aby splynul s okolním lesem. Velké skleněné plochy propojují interiér s exteriérem. Vnitřní stěny a stropy jsou z překližky a podporují rustikální vyznění. Jednoduchý, otevřený plán umožňuje dennímu světlu přirozeně proplouvat celým domovem. Vysoce účinné elektrické spotřebiče a LED osvětlení snižují spotřebu energie na minimum. Energetické úspoře výrazně napomáhá také pěnová izolace, dvojitá a trojitá okna a rolovací okenice. Vytápění zajišťuje podlahové topení a vysoce účinná kamna na dřevo. Dům má vlastní fotovoltaiku, která zajišťuje 100 % energetickou soběstačnost.

 

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: Renée del Gaudio, archdaily.com

Zdroj článku