Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Květinový raj: Kachlová kamna jako ozdoba tohoto stylového bytu z konce 19. století

Info ikona
Stylový byt pro čtyřčlennou rodinu

Dokonalý byt pro čtyřčlennou rodinu najdeme ve staré zástavbě. Stačila vcelku jednoduchá rekonstrukce, aby se čtyřpokojový byt v domě z konce 19. století znovu probudil k životu.

Terezie Benoni | 23. 01. 2024

Pokud někdy existoval dokonalý městský rodinný byt z přelomu století, my jsme ho právě našli. Na ploše 113 metrů čtverečních je interiér uspořádaný do čtyřech pokojů a kuchyně. Nechybí zde množství dobových prvků z konce 19. století, který byly zachované v maximální možné míře. Jsou zde původní dřevěné masivní podlahy, zdobné štuky, dvoje stále funkční kachlová kamna, hluboká arkýřová okna a dvoukřídlé dveře. Vysoké stropy, tolik typické pro secesní domy, dodávají bytu ještě více vzdušnosti a prostoru. Když vejdete do bytu, ocitnete se v hlavní chodbě, ze které vedou dveře do všech místností, kromě hlavní ložnice, která je přístupná z obývacího pokoje. Ten je v samotném srdci bytu a jeho dominantou je kromě velikých kachlových kamen s květinovým vzorem také arkýřové okno.

Galerie: Stylový byt pro čtyřčlennou rodinu
Mohlo by se vám líbit

Tapety a dřevěné podlahy

Ještě se na chvilku zastavme v obývacím pokoji. V tomto bytě se podařilo zachovat původní dřevěné podlahy, které stačilo pouze zbrousit. Dokonale s nimi ladí dřevěné obložení oken i vysoké podlahové lišty ve smetanovém odstínu. Některé místnosti se dočkaly také stylových skandinávských tapet. V obývacím pokoji spojeném s jídelnou jsou to jednoduché pruhované tapety, v hlavní ložnici, která navazuje na tuto místnost, je tapeta v béžových tónech s květinovým vzorem. Na opačné straně obývacího pokoje můžeme dvoukřídlými dveřmi vejít do nově zrekonstruované kuchyně. Linka má zelenkavý nádech a horní skříňky jsou vysoké, sahající až téměř ke stropu. Nerezové spotřebiče, kovové detaily a mramorová pracovní deska dodávají lince punc luxusu. Našlo se tu také místo pro menší jídelní stůl, ten větší najdeme pod arkýřem v obývacím pokoji. V zadní části bytu jsou pak dva dětské pokoje. V jednom bydlí desetiletá holčička, v druhém sedmiletý chlapec. Kromě několika designových kousků byl nábytek do interiéru pořízený v obchodím domě Ikea a něco málo v nedalekých bazarech.

Info ikona
Stylový byt pro čtyřčlennou rodinu
Mohlo by se vám líbit

Zdroj: Historiska Hem, historiskahem.se

Zdroj článku