Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Místo fasády má tato chatka zrcadlovou stěnu, která odráží okolní les

Info ikona
Místo fasády má tato chatka zrcadlovou stěnu, která odráží okolní les

Když k domku přicházíte, uvidíte ho až na poslední chvíli. Díky zrcadlové stěně totiž dokonale splývá s okolním lesem a když vcházíte do podkroví, máte pocit, že se za chvíli ocitnete v korunách stromů.

Terezie Benoni | 2. 01. 2024

Lake Cottage je reinterpretací bydlení v domě na stromě, kde je příroda nedílnou součástí budovy. V lese, kterému dominují břízy a smrky nedaleko kanadského jezera Kawartha navrhli architekti ze studia UUfie dvoupodlažní víceúčelový prostor pro velkou rodinu. Základní kostru tvoří budova se sedmimetrovou áčkovou střechou z černé ocele. Tato základní kostra je pokrytá opalovaným cedrovým dřevem. Hluboký zářez do objemu budovy vytváří převis a chráněnou venkovní terasu, kterou objímá zrcadlová stěna, která vytváří iluzi, že les pokračuje bez přerušení dál.

Galerie: Chatka se skleněnou fasádou
Mohlo by se vám líbit

Teplo z krbu a nebe na dotek

Touha přenést přírodu z exteriéru nekončí pouze u skleněné fasády, ale pokračuje i dál do interiéru. Hlavní obytný prostor je navržený jako samostatný objem. Abstraktní povaha vnitřních místností čeká na své finální zařízení a je jen na majitelích, kde budou mít děti hernu, kam si umístí pohodlnou sedačku, nebo kuchyňský kout. Schodiště z masivního dřeva vede do podkroví, které má vyvolat pocit, že stoupáte až do samotných korun stromů. Při stavbě chaty byly použité zejména místní a tradiční stavební materiály tak, aby celý projekt splňoval udržitelný přístup ke stavebnictví. Tlusté stěny a kvalitní střecha mají vysoké izolační schopnosti, proto jako hlavní zdroj tepla postačí centrální dřevěný krb.

Zdroj informací: studio UUfie, archdaily.com
 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku