Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Zvenčí nenápadný domek ukrývá pohádkový rustikální interiér

Rozpadající se chatka na pozemku velkého panství stála po dlouhá staletí stranou vší pozornosti. Zaměstnanci hrabství sem tajně chodili hrát karty. Časem se na domek zapomnělo a zarostl vavřínem. Současní majitelé ho doslova vysekali z hustého porostu a vytvořili z něj místo, kde se utváří vzpomínky na celý život.

Terezie Benoni | 9. 05. 2024

Domek nazvaný Tangle Belle se nachází hluboko v lesích oblasti Long Valley poblíž Helfordu v nejvzdálenějším koutku britského Cornwallu. „Když jsme se v roce 1988 přestěhovali do nedalekého domu na stejném pozemku jako je chata Tangle Belle, zahrada byla úplně zarostlá vavříny,“ vzpomínají Jane a Anthony na začátky dlouholeté rekonstrukce. „Museli jsme zkrotit divoké keře a stromky a trochu okolí zkulturnit. Zároveň jsme ale chtěli, aby zdejší hosté zůstali v kontaktu s divokou přírodou. Hned u chatky je řeka, která je v létě domovem mnoha malých pstruhů a vážek, v zimě hus a volavek. Kolem chaty volně procházejí srnci, vydry a červené veverky,“ popisují majitelé zdejší dechberoucí přírodu. Domek částečně pronajímají, částečně využívají pro své hosty. 

Galerie: Kouzlo anglického venkova

Čtěte také: Místo nákladné chaty si postavila vlastní maringotku a inspiraci hledala ve slunné Francii

Dům na kolečkách může sloužit jako moderní chata, dům pro návštěvy nebo jako dočasné zázemí, které poskytuje veškerý komfort. Zároveň je důkazem, že i bydlení v maringotce může být stylové a moderní.

Rustikální styl v duchu anglického venkova

Po kamenné cestičce vedoucí od řeky Helford se dostanete k luxusní chatce. Zvenčí nenápadná kamenná stavba ukrývá víc než pohodlný rustikální interiér. Veškeré dění se tu odehrává v přízemí. Krovy zůstaly otevřené a tak je interiér světlý a vzdušný. K této atmosféře přispívají světlá podlahová prkna, bíle natřené dřevěné obklady stěn, nebo odhalené zdi, které se také dočkaly smetanového kabátku. 

Mohlo by se vám líbit

Starému mlýnu vdechli nový život

Domek mlynáře, přestavěná stodola, prosklené chatky ve skandinávském stylu. To všechno vytvořil mladý pár svépomocí za dva a půl roku a přivedl staré opuštěné místo znovu k životu.
mariannebydleni.cz

Ani nábytek nebyl zvolený v odlišných tónech. Kuchyňská linka, pohovka i některé nábytkové solitéry jsou ve smetanových odstínech. Tuto barevnou jednotvárnost rozbíjí dřevo namořené v tmavším dekoru. Na jednom patře najdeme ložnici s velkou manželskou postelí a dvoukřídlými dveřmi, které vás přivedou na terasu, odkud se můžete kochat výhledem do okolních lesů. Na opačné straně domku je dětský pokoj s dvěma postýlkami. Kuchyně je skutečným srdcem této rustikální chatky a je zařízená v klasickém anglickém duchu. Jídelní stůl našel své místo přímo pod oknem. Prostorný obývací pokoj je oddělený a můžete si nerušeně hovět u praskajícího krbu, nebo využít pracovní kout. V okolí domku je hned několik venkovních posezení, kde si můžete užívat slunné dny.

Čtěte také: Ze starého železničního vagónu vytvořili dokonalou rustikální chatku

Manželé Jo a John Morfoot se rozhodli vytvořit uprostřed panenské přírody britského Norfolku útočiště, kde zapomenete na každodenní starosti. Na místo nazvané Settle přivezli tři staré železniční vagóny, ze kterých vyčarovali útulné a stylové ubytování pro sebe i své hosty.
Zdroj článku

Související články

Dům
Ohromující přestavba starého domu: Na původně jednopatrovou budovu přistavěli nové patro se dvěma dětskými pokoji a koupelnou

Ohromující přestavba starého domu: Na původně jednopatrovou budovu přistavěli nové patro se dvěma dětskými pokoji a koupelnou

Dům
Odhalení interiéru snů: Dům ze 17. století spojuje historické dědictví s moderním designem

Odhalení interiéru snů: Dům ze 17. století spojuje historické dědictví s moderním designem

Dům
Z venku obyčejná, uvnitř luxusní: Farma 21. století boří zažité stereotypy

Z venku obyčejná, uvnitř luxusní: Farma 21. století boří zažité stereotypy

Dům
Prozkoumejte moderní jednopodlažní dům, kteří architekti zasadili do kopce a dokonale propojili s přírodou

Prozkoumejte moderní jednopodlažní dům, kteří architekti zasadili do kopce a dokonale propojili s přírodou