Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Jaký bytový textil zvolit do ložnice na léto?

Info ikona
Bytový textil

V zimě se rádi zachumláme do hřejivého flanelového povlečení nebo mikroplyše. V létě zase rádi saháme po chladivých materiálech. S příchodem vysokých teplot, které často přetrvávají i v nočních hodinách, je dobré ložní povlečení změnit. Zvolit můžete například i jiné záclony a tím si dopřát potřebný komfort. Díky tomu se nebudete během spánku potit a nebudete trpět horkem. Jaké materiály zvolit?

Promotion | 12. 03. 2022

Saténové povlečení vhodné na léto

Ideální je bytový textil ze saténu. Saténové povlečení sice nepatří mezi nejlevnější, jeho kvalitu ale zaručeně oceníte. Perfektně se hodí pro horké letní noci. Nebude vám hrozit nadměrné pocení a přehřátí, navíc je saténové povlečení příjemné na dotyk a šetrné při styku s pokožkou. Povlečení z bavlněného saténu se na rozdíl od klasického saténu tolik neleskne, ale je příjemné, prodyšné, neklouže a nezatrhává se. Při správné péči navíc dlouho vydrží. Alternativou je povlečení z mikrovlákna, které je vysoce prodyšné a také dobře saje a odvádí pot.

Bavlněné povlečení je prověřenou klasikou

Povlečení do ložnice má být lehké, prodyšné a vzdušné. Mezi nejoblíbenější materiály už po dlouhá léta patří klasická 100% bavlna, na kterou nedaly dopustit už naše babičky a praprababičky. Pod takovým povlečením se vyspíte do růžova, protože je prodyšné, savé a příjemné na dotek. Ocení jej i alergici a lidé s problematickou pokožkou, protože se dá vyprat na vyšší teplotu a dá se i přežehlit. Kvalitní spánek za trochu námahy a péče určitě stojí.

Luxusní damaškové povlečení

Damaškové povlečení je vyrobeno ze 100% hustě tkané bavlny, díky čemuž je velmi měkké, prodyšné a příjemné na dotek. Navíc má dlouhou životnost, mechanickou pevnost, elasticitu a oceníte i jeho minimální srážlivost. Kvalitu materiálu doplní jeho luxusní vzhled díky vysokému lesku a dlouhodobému stupni zachování bělosti nebo barevnosti. Oživí vhled každé ložnice.

Jaké zvolit záclony do ložnice

Záclony by měly být praktické a vzdušné. Na léto je dobré zvolit varianty s většími oky, přes které může při otevřeném oknu do místnosti proudit zvenčí svěží vzduch. Lehké záclony přispějí k průběžné cirkulaci vzduchu a v noci se vám bude lépe spát. Současně nepustí do místnosti obtížný hmyz. Z materiálů jsou vhodnější klasické bavlněné záclony než umělé modely, což platí v každém ročním období. Záclony volte ve světlejších odstínech.

Doplňte zatemňovací závěsy

Zatemňovací závěsy vám pak pomohou utlumit příchozí světlo zvenčí, ať už jde o prudké denní slunce nebo noční světlo pouličních lamp. Nezapomeňte na průběžné větrání, případně si domů pořiďte klimatizaci či větrák. Kvalitu spánku ovlivňuje celá řada různých faktorů, kam patří i výše zmíněný bytový textil. I tyto detaily, jakými jsou záclony, závěsy a povlečení, výrazně ovlivní to, jak pohodlný, kvalitní a vydatný bude váš spánek během horkých letních dní.