Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Oáza klidu v amsterdamském loftu

Oáza klidu v amsterdamském loftu

Holandské interiérové studio The Loft každoročně realizuje unikátní projekt, v rámci nějž promění prázdný prostor v předem vybrané lokalitě na jeden týden v byt smyšleného člověka. Pojďte s námi na návštěvu!

Anna Černotová | 22. 09. 2018

Vždy jde o místo, odrážející osobnost imaginárního majitele bytu. Veřejnosti je přístupné a všechny věci z něj jsou na prodej. Nás oslnila realizace z loňského roku, domov fiktivní Miss Bare (dá se přeložit jako slečna Čistá). Je to obrovský otevřený prostor v domě v širším centru Amsterdamu. Nejsou tu žádné místnosti ani stěny, byt žije a dýchá jako jeden velký, klidný organismus. Záměrem autorů bylo navodit pocit uklidnění, intimity a relaxace

Prostor je plný přírodních materiálů, jako je neošetřené dřevo, len, kámen, terakota nebo vlna a nás na této realizaci kromě nápadu s netradičním pop-up showroomem nejvíc baví ta nádherná podzimní atmosféra, jako stvořená pro lenošení s knížkou, šálkem horké čokolády a výhledem na deštivé holandské nebe. Necháte se také inspirovat k podzimnímu doladění vašeho domova?

Foto: Entertheloft.com

galerie: harmonický a něžný loft