Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Romantický čtyřpokojový byt ve starém secesním domě

Info ikona
Romantický čtyřpokojový byt ve starém secesním domě

Staré domy mají bezesporu jen těžko popsatelné kouzlo. Když se navíc rekonstrukce podaří zrealizovat tak, aby zůstaly původní prvky zachované, je výsledek dokonalý. Nechte se inspirovat jedním takovým bytem!

Terezie Benoni | 21. 07. 2021

130 metrů čtverečních je plocha tohoto čtyřpokojového bytu s balkonem v jedné ze starých čtvrtí Stockholmu. Secesní dům prošel řadou rekonstrukcí, ale jeho atmosféra i dobové detaily zůstaly zachované. Narůžovělá fasáda prostupuje i do interiéru, kdy se tento romantický odstín objeví na pruhovaných tapetách. Ty dokonale ladí s bíle voskovanými dřevěnými podlahami i dřevěnými obklady, které byly také natřené na bílo. Vybavení interiéru je veskrze skromné a díky tomu vyniknou pečlivě vybrané solitéry.

Galerie: Čtyřpokojový byt ve Stockholmu
Mohlo by se vám líbit

Vše v jedné harmonii

Prostorný interiér vytváří díky vhodnému výběru světlých barev jeden harmonický celek. Veliké pokoje s vysokými stropy vytváří dokonalé kulisy pro několik nábytkových kousků ve výraznějších barvách. Nechybí zde střešní štuky, rozety a dvoukřídlé dveře. Dvě prostorné ložnice jsou situované do klidného dvora, zatímco společné místnosti jsou orientované směrem do ulice. Kuchyňská linka od Marbodalu je také v nenápadném bílém dekoru, aby na sebe zbytečně neupozorňovala. Nechybí zde starý jídelní stůl. Z kuchyně pak volně vejdete do obývacího pokoje s dobovými kachlovými kamny. V bytě nechybí praktická prostorná šatna.
 

Mohlo by se vám líbit