Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Vyrobte si police inspirované Japonskem

Regály jsou zkonstruovány z hranolů, které jsou pevně sešroubovány k sobě tak, aby vruty nebyly vidět. Police tvoří překližka polepená dubovou dýhou.

Při koštování skvělých nudlí v bistru Wokin upoutal naši pozornost dřevěný regál, jehož police připomínají japonský překládaný spoj, kdy jsou dřeva důmyslně složená na sebe bez nutnosti lepení či sbíjení. Ve skutečnosti jsou přibité hřebíky, což ovšem nijak nesnižuje výslednou krásu. Zapátrali jsme, kdo stojí za realizací a poptali se, jak si podobný solitér vyrobit doma.

Redakce | 5. 07. 2019

Vzdušný kus nábytku je součástí interiéru, který navrhlo studio Soa Architekti. Chutě i prostředí tohoto bistra, které najdete na dvou místech, a to v Purkyňově a v Jinřišské ulici na Praze 1, připomínají atmosféru pouličních stánků v Asii, v nichž se zastavíte na oblíbené nudle a běžíte zase dál. Může za to mřížkový design zmiňovaného policového systému na ukládání papírových krabiček na jídlo. 

Galerie: Praha nebo Asie? Interiér Wokinu

Jeho přesné geometrie překvapivě nedosáhnete použitím dřevěných latěk. „Masiv vykazuje přirozené nerovnosti a v průběhu času trochu pracuje. Postupně by se zohýbal a zkroutil,“ říká autor nápadu, architekt Ondřej Laciga. Proto, pokud chcete docílit dokonalých linek, pracujte stejně jako on s překližkou, opatřenou na povrchu dubovou dýhou. Seženete ji u truhláře nebo u dodavatelů dřevěného materiálu, například na Demos-trade.cz.