Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Vyzdobte si domov suvenýry z cest

Info ikona
Jak si vyzdobit byt suvenýry z cest

Rádi cestujete a kromě vzpomínek si domů vozíte i připomínkové předměty? Nechcete však, aby se vám doma jen hromadily v šuplíku? Vybírejte s rozmyslem a využijte je kreativně!

Promotion | 28. 11. 2022

Kuchyně ze světa

Když se řekne kuchyně světa, většina lidí si asi představí mezinárodní pokrmy. Lze to však pojmout i jinak. Mezi nejlepší suvenýry, na které se vám doma prášit určitě nebude, patří totiž ty, které můžete sníst nebo vypít! Ať už se jedná o koření, oleje, sýry, tradiční pečivo, sladkosti, kávu, čaj, víno, pálenku či jiné pochutiny, díky kterým se přenesete do daných destinací prostřednictví chutí. A pokud si přeci jen chcete něco vystavit, využijte třeba prázdné lahve.

Jídlem a nápoji to však nekončí. Z mnoha destinací, jako je Mallorca, Maledivy, Řecko či Seychely, si lze dovézt různé nádobí a kuchyňské náčiní. Velice často se jedná o tradiční výrobky z keramiky, dřeva nebo kovu. Mezi klasické turistické suvenýry patří samozřejmě i hrnečky s vyobrazením vlajek, památek, historických osobností a tak dále. Skvělým sběratelským artiklem jsou také podtácky.

Info ikona
Podtácky z cest

Vaše cesty v obrazu

Vyhraďte si ve svém domově jednu zeď pro vzpomínky z vašich cest. Sběratelé mušlí, písku, kamínků a dalších drobností mohou zkusit vytvořit obraz ve stylu koláže. Pokud patříte mezi milovníky pohlednic či fotografií zachycujících zážitky z dovolené, můžete si jimi stěnu polepit, nebo je zavěsit kolíčkem na rybářskou síť, lano, nařasenou látku a podobně. Stejným způsobem se dají využít i nasbírané magnetky či klíčenky. A co je třeba uspořádat do nějakého tvaru? Skvělou volbou je také mapa celého nebo části světa, na které si lze špendlíky označovat navštívená místa a přidávat k nim fotografie, letenky či jiné památeční předměty. Další možností je samozřejmě suvenýr v podobě již hotového obrazu nebo plakátu.

Info ikona
Suvenýry z cest

Knihovna plná vzpomínek

Hezkým způsobem, jak si uchovat vzpomínky a suvenýry z cest, jsou také vzpomínkové krabičky, a to ideálně do velikosti knihy. Po návratu z dovolené můžete vždy jednu z nich naplnit dovezenými suvenýry, fotografiemi, letenkami a podobně a uložit si ji do knihovny. Kdykoliv se vám pak zasteskne po dané destinaci nebo prožitých dobrodružství, stačí danou krabičku otevřít a můžete se obklopit vzpomínkami.

Info ikona
Pohlednice z cest

Poličku v knihovně lze využít také pro cestovatelské deníky. A nemusí to být zrovna podrobné zápisky z cest… Stránky můžete zaplnit i nálepkami, letenkami, fotografiemi, výstřižky, kresbami nebo třeba razítky a poštovními známkami.

Info ikona
Zápisky z cest
Měření