Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Novostavba Zuzany byla k bydlení nachystaná za šest měsíců

Na Valentýna to bude přesně tři roky, co se Zuzana spolu se svým partnerem s odvahou pustila do stavby moderního domu. Stěhovat se mohli už za šest měsíců a interiér zařídili v minimalistickém stylu.

Terezie Benoni | 18. 03. 2022

Slovenka žijící v Praze Zuzana miluje design a pracuje jako manažer sociálních sítí. „Starám se o firemní profily, a tak jsem potřebovala i jeden svůj vlastní, kde se můžu "realizovat" sama a nazvala ho @domajedoma_official. Jelikož jsme stavěli dům, zařizujeme ho a řešíme co koupit a kde, do čeho investovat a co dokážeme udělat sami, napadlo mě, že stejné věci řeší mnoho lidí. Chtěla jsem je inspirovat, doporučit jim na základě vlastní zkušenosti ověřené produkty či služby, čímž jim ušetřím čas hledáním, nebo je třeba možná inspiruji k vlastní tvorbě.“

Kdy jste váš dům pořídili?


Dům jsme začali stavět přesně na Valentýna před třemi lety. Takže každý rok v tento den oslavujeme zároveň i výročí našeho domu a vždy si pořídíme společný Valentýnský dárek do domu. S projektem a stavbou nám pomáhal bratr architekt, takže jsme konzultovali a hledali řešení v klasickém poměru: naše představa vs. budget a technické možnosti. Myslím však, že jsme našli ideální kompromis.

Jak byla stavba náročná a jak dlouho trvala?


Dům je dřevostavba postavená ze SIP panelů. Stavba trvala opravdu krátce a do šesti měsíců byl dům připraven na bydlení. Bylo ohromující sledovat, jak dům roste doslova ze dne na den. Chodili jsme se dívat na pozemek každý den večer po práci jako na televizní seriál. Každý den jsme se přibližovali našemu snu.

Galerie: Moderní novostavba
Mohlo by se vám líbit

Norské štěstí zvané Koselig

Hygge, Lykke a nyní norské Koselig. Co mají tato pohádková slova společné? Symbolizují rodinnou pohodu a harmonii. A cestou k ní je vytříbený severský design.
mariannebydleni.cz

Měla jste hned o podobě domu jasnou představu?

Přáli jsme si minimalistickou kubistickou stavbu o obytné ploše kolem 130 m², kde bude co nejvíc volného prostoru. Upřímně, primárně jsme měli projekt na bungalov ve tvaru L, ale nakonec kvůli regulacím obce a životnímu prostředí jsme museli změnit projekt na patrový dům. Máme tři pokoje, velký obývák s kuchyní, dvě koupelny a záchod s technickou místností. Jelikož jsme se museli smířit s patrem, tak největší dilema bylo schodiště. Inspirovala jsem se na Pinterestu. Minimalistické kovové schodiště jsme navrhli na základě předlohy a dali vyrobit na míru v Praze. Stalo se tak výrazným prvkem našeho domu.

Dům je zařízený v moderním minimalistickém stylu, kde pořizujete nábytek a dekorace?

Líbí se nám minimalismus a světlost skandinávského stylu obohacená o výrazně prvky glamour stylu. V barvách odvážní nejsme. Držíme se bílé, šedé, hnědé a černé. Milujeme beton, kov, dřevo v kombinaci s prvky chromu, zlata a mramoru. Vše doplní zelené rostliny. Oblíbené jsou banánové listy, Monstera s dalšími palmovými druhy, ráda mám také orchideje. V tomto duchu ladíme celý interiér. Větší věci se snažíme vybírat kvalitní a investujeme do nich. Pořídili jsme italskou koženou sedačku, kovové ikonické stolky od KARE Design, španělskou dlažbu a pak máme i několik designových kousků. Je to například zahradní křeslo Lusito, kovový bio krb, nebo schodiště na míru od českého designéra Bongi design. Největším skvostem je walk-in prosklený šatník na míru. Ale třeba kuchyň máme celou z Ikey a různé dekorace kupuji průběžně v dostupných e-shopech. Mou srdeční záležitostí jsou knihy o módě a designu. Prostě pokud mě něco zaujme, musím to mít.

Mohlo by se vám líbit

Ze studentského bytu se stal plnohodnotný domov

Za posledních pět let prošel Zdeňkův třípokojový pronajatý byt zásadní proměnou. Z klasického pražského studentského bytu z něj vytvořil skutečný domov.
mariannebydleni.cz

Co je pro vás důležité, aby byl dům opravdovým domovem?

Dům se stává pravým domovem, když jsou v něm lidé, kteří ho naplní láskou a pohodou. Zároveň se v něm musí cítit v bezpečí a příjemně. Proto je jedno, jakým stylem si ho zařídit, důležité je ho mít zařízený, tak abyste v něm cítili právě vy jako na nejlepším místě na světě a rádi se vraceli domů den co den. Protože doma je doma.

Zajímavým prvkem je prosklená šatna, kde se vzal tento nápad?

Původně byla v projektu sádrokartonová příčka na šatník. Zdálo se mi, že výrazně zmenší místnost a bude tam tma. Na Pinterestu jsem našla prosklený walk-in šatník, do kterého jsem se zamilovala na první pohled. Vypadá to luxusně jako v butiku. A to bylo ono! Protože hotové šatníky tohoto typu dělají jen dvě nejprestižnější studia v Praze a bylo to nad plánovaný rozpočet, sehnala jsem firmu, která nám udělala na míru hliníkový rám se třemi posuvnými dveřmi a skleněné výplně s tmavou 70% průhlednou fólií. Interiér šatníku jsme udělali svépomocí. Na stěny jsme dali tmavou vinylovou tapetu s 3D efektem, komody a poličky jsou z Ikey, tyč na zavěšení a nahoře je LED podsvícení. Na zem jsme umístili koberec s polodlouhým vlasem a taburetku ze sametu se zlatým kovovým obvodem. Kromě toho, že je šatník jedinečný, dokonce zvětšuje místnost svým odrazem v sklech či leskem a večer dělá intimní ambientní osvětlení ložnice. Za cenu lepší klasické vestavěné skříně máme luxusní walk-in-šatník. Tak se nebojte být kreativní, výsledek stojí za to!

 

Zdroj informací: autorský článek 

Mohlo by se vám líbit

Proměna: První bydlení v garsonce. Vešla se pracovna i čtecí kout!

Zařizování prvního bytu může být oříšek. Veronika ale věděla, co chce a s pomocí designérky se jí povedlo využít každý centimetr a svou garsonku logicky rozčlenit na několik zón. Pomohly jí k tomu i posuvné textilní panely.
mariannebydleni.cz

Související články

Lidé a místa
Utekli z hektického města za klidem: Dnes mají prosluněný byt s krásnou terasou

Utekli z hektického města za klidem: Dnes mají prosluněný byt s krásnou terasou

Lidé a místa
Chata postavená s láskou a péčí: Jirka s Hankou vytvořili dokonalý relax uprostřed beskydské přírody

Chata postavená s láskou a péčí: Jirka s Hankou vytvořili dokonalý relax uprostřed beskydské přírody

Lidé a místa
Zázrak ve Varnsdorfu: Nová mateřská školka přináší dětem magické prostředí plné harmonie

Zázrak ve Varnsdorfu: Nová mateřská školka přináší dětem magické prostředí plné harmonie

Lidé a místa
Mladí manželé se rozhodli opravit zahradní domek: Jejich skromné plány se zvrtly v ohromující projekt, který sklízí obdiv

Mladí manželé se rozhodli opravit zahradní domek: Jejich skromné plány se zvrtly v ohromující projekt, který sklízí obdiv