Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Pro svou maminku zařídila vysněný domov

Info ikona
Pro svou maminku zařídila vysněný domov

Anna Nooshin, zakladatelka kosmetické značky Noosh Beauty, nás pozvala na návštěvu bytu, který zařizovala spolu se svou maminkou. Proč se nemohly dohodnout na světlých tónech a která místa jsou jejich nejoblíbenější?

Terezie Benoni | 29. 05. 2023

Úspěšná podnikatelka a televizní moderátorka s Anna Nooshin nás přivítala spolu se svou matkou. „Lai je skálou celé rodiny a je pro nás všechny velmi důležitá. Moje sestra ji má v telefonu uloženou jako Queen Elizabeth a tak ji vnímáme. Je tak trochu matriarchou rodiny Nooshinů,“ říká Anna, která své matce neřekne jinak než křestním jménem. „Nemohu ji říct jinak než Lai. Mami, jsem jí snad nikdy neřekla. Každopádně, všichni velikáni mají jen jedno jméno, že? Madonna, Tupac, Beyoncé ... Lai,“ směje se Anna, když sedí ve svém vkusně zařízeném obývacím pokoji. Většina zařízení pochází z obchodu Westwing. „Toto je opravdu náš domov, žádný anonymní showroom,“ popisuje Lai, pro kterou je důležité být obklopená osobními věcmi. Jak vytvořit klidný, čistý a zároveň útulný prostor? Vyberte praktický a funkční nábytek, doplňte ho o nějaký osobní prvek a zaměřte se na jednu skupinu barev.

Galerie: Světlý byt prošel svěží proměnou
Mohlo by se vám líbit

Světlých tónů se bála

Mnoho lidí považuje světlý interiér za nepraktický, stejně jako Annina matka. Ve skutečnosti ale světlý interiér zvětšuje opticky prostor a dává víc možností. V menším bytě je nejlepší zvolit několik velkých klíčových kusů nábytku, místo většího počtu menších. Paradoxně větší kusy pomáhají prostor opticky zvětšit.  „Nejdřív jsem se světlých tónů bála a přišly mi nepraktické. Ale když to teď vidím naživo, jsem nadšená,“ pochvaluje si Lai. „Nemusím dlouho přemýšlet, které místo je Laino nejoblíbenější. Je to bezesporu houpací křeslo,“ vypráví Anna, která je přesvědčená, že v designu platí „méně je více“ a občas stačí nějaký výraznější kousek a zbytek se může odehrávat v nadčasové klasice. Anna chtěla do bytu své matky přivést trochu mladické svěžesti, a to se rozhodně podařilo. „Občas své dcery poslouchejte," radí se smíchem Lai. 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku