Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Rekonstrukce roubenky, která vyrazí dech: Architekt oživil 200 let starou chalupu a dodal jí moderní komfort

Info ikona
Rekonstrukce roubenky, která vyrazí dech: Architekt oživil 200 let starou chalupu a dodal jí moderní komfort

Představte si, že se každé ráno probouzíte v domě, kde každý trám i kámen vypráví příběh. Místo, kde se historie prolíná s moderním životem tak dokonale, že vám každý den připomíná, jak krásné je spojení tradičních hodnot s komfortem, který dnes považujeme za samozřejmost.

Terezie Benoni | 5. 02. 2024

Pomněnková roubenka je přesně takovým místem. Každý detail této rekonstruované roubenky byl pečlivě promyšlený, aby vyvolával příjemné emoce a přinášel pohodlí a příjemné zážitky. Večery trávíte ve svém soukromém wellness, na terase sledujete západ slunce, vaše děti běhají po zahradě. Vdechnout nový život do 200 leté roubenky byl hlavní směr, kterým se architekt Ondřej Červenka vydal hned po prvním setkání s klientkou. Roubenka patřila rodině po generace. Byla svědkem mnoha rodinných radostí, ale i jedné smutné události. „Proto vzniklo v majitelce nutkání k rekonstrukci, která přinese nový život. Stará roubenka byla přeměněna na prostor, který odráží osobnost klientky, její životní styl a bude jí každý den přinášet radost. Šlo o to, ochránit původní atmosféru roubenky, ale využít i nejmodernější možnosti a vymoženosti. Podařilo se tak získat nový prostor, světlo, pohodlí a dokonalé zázemí pro zimní víkendy a v budoucnu pravděpodobně trvalé bydlení,“ vysvětluje architekt.

Galerie: Pomněnková roubenka
Mohlo by se vám líbit

Rekonstrukce proběhla s úctou k historii, ale nechybí pohodlí a funkčnost

S respektem k původní architektuře a s citlivým přístupem k modernímu designu vznikl nový interiér, který je jedinečný stejně jako osobnost klientky. To můžete vidět například na původních kachlových kamnech,“ vysvětluje Ondřej Červenka. Architekt je nejen zachoval, ale nechává je vyniknout jako symbol rodinného ohně, který září celým prostorem. Doslovným vrcholem stavby je střešní terasa s výhledem na Sněžku. Pomněnková roubenka je příkladem, jak můžete oslavit historii vašeho domu a užívat si pohodlí a funkčnost. Vytvořit útočiště, kde budete šťastní, čerpat nekonečnou inspiraci a kochat se krásou. Podle tohoto receptu tvoří Ondřej Červenka domy pro skutečný život.

Úpravy, kterými roubenka prošla:

  • Odstranění nekvalitních vrstev a prvků z rekonstrukce v 70. letech
  • Pečlivé zachování původních dřevěných trámů
  • Historické kamenných stěn byly očištěny od omítek a staly se nenapodobitelným prvkem interiéru
  • Prosklená lávka v podkroví spojuje ložnice a nechává slunce svítit až do přízemí
  • Nová přístavba menšího prostoru díky efektivnímu napojení výrazně zvětšuje využitelný prostor
  • Vytvoření samostatných pokojů pro jednotlivé členy rodiny
  • Pohodlné čtecí koutky a zóny klidu

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku