Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Svůj venkovský dům zařídila poklady z bazarů a blešáků

Info ikona
Klasická švédská dřevostavba

Už je to víc jak dvacet let, co Anne se svým manželem s citem opravuje dům na venkově, který byl postavený už v roce 1910. Dnes za nimi rádi jezdí jejich dospělé děti i s vnoučaty.

Terezie Benoni | 31. 01. 2024

Venkovský dům Anne Lindén najdeme 20 km severně od Uppsaly ve Švédsku, v oblasti Söderhamn. Dům postavený už v roce 1910 stojí nedaleko divokého pobřeží. „Koupili jsme to tu s manželem Petrem v roce 1997 a během těch let prošel dům kompletní rekonstrukcí,“ vzpomíná Anne, která má už dvě dospělé děti a vnouče. Dřív dům používali pouze jako letní sídlo, dnes už zde bydlí trvale. Právě proto bylo potřeba důkladnějších oprav a také rozšíření, aby se zde mohla na svátky scházet i celá široká rodina.

Galerie: Klasická švédská dřevostavba
Mohlo by se vám líbit

Pohodlné bydlení

Dům má dnes obytnou plochu 230 m² a jedná se o klasickou švédskou dřevostavbu, která ctí veškeré prvky zdejší tradiční architektury. Právě proto interiéru dominuje dřevo ve všech svých podobách, nechybí klasické tapety, je tu nepřeberné množství lampiček a svícnů a útulné koutky k posezení. Anne je milovnicí interiérového designu, focení a cestování. Její koníčku jsou znát také u ní doma. „Mám ráda míchání starých a nových věcí, interiér se pak stává osobnějším a není žádnou kopií. Naším posledním větším projektem byla stavba veliké dřevěné terasy s pergolou a vířivkou,“ uzavírá Anne.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku