Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Z trubek a recyklovaného dřeva vyrábí stylový nábytek

Info ikona
Z trubek a recyklovaného dřeva vyrábí stylový nábytek

Ideaface je značka za kterou stojí Tomáš Mrkvica, který vyrábí nábytek z vodovodních trubek a dřeva. Nábytek přitom začal vyrábět proto, že potřeboval ušetřit při zařizování vlastního domova.

Terezie Benoni | 17. 10. 2021

Zabývám se návrhem a výrobou nábytku z vodovodních trubek v kombinaci se dřevem. Trubky si sám formátuji na požadované rozměry a ručně řežu závity. Dokáži tak vyrobit jakýkoliv designový prvek do vašeho interiéru jen dle přiložené fotografie a požadovaných rozměrů. Fantazii se meze nekladou,“ vypráví Tomáš Mrkvica. „Povrch trubek patinuji a ošetřuji matným lakem. Nábytek je spojen závity a pojištěn závitovým lepidlem. Povrch dřeva je ve většině případů opalovaný a kartáčovaný, ošetřen unikátní směsí olejů BONA Craft Oil.“   Z vodovodních trubek, ventilů, tvarovek, manometrů a dřeva dnes vyrábí stoličky, postele, police i osvětlení. „Ještě jsem nenarazil na nic, co by z toho nešlo vyrobit,“ tvrdí.

Galerie: Výroba industriálního nábytku a bytových doplňků z vodovodních trubek
Mohlo by se vám líbit

Nečekané podnikání

Na počátku všeho stála touha „naučit se“ a „být originální“, dělat užitečné věci s vlastní myšlenkou. „Rekonstruovali jsme dům a když jsme řešili nábytek, hledal jsem inspiraci na internetu. Na Pinterestu jsem našel fotky nábytku z vodovodních trubek od lidí z Ameriky a Jižní Koreje. Nejdřív jsem chtěl sehnat někoho, kdo mi to udělá. V tu chvíli mě vůbec nenapadlo, že bych si to mohl vyrobit sám. Když jsem zjistil, že se tím v České republice nikdo nezabývá, pustil jsem se do toho. Prvním výrobkem byla garnýž do obýváku,“ vypráví pětatřicetiletý Tomáš Mrkvica. První nápady uskutečnil ve sklepě. Následovaly další pokusy, až si „vodovodním“ nábytkem vybavil celý dům a následně zaujal i svět internetu. Dnes už se vyráběním originálních kousků z recyklovaných materiálů živí a pod značkou Ideaface nabízí zájemcům nábytek a dekorace, které se hodí nejen do industriálně laděných interiérů.

Mohlo by se vám líbit