Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Nahlédněte do milovaného domu herečky Elizabeth Taylor

Info ikona
Nahlédněte do milovaného domu herečky Elizabeth Taylor

Je tomu dvanáct let, co zemřela jedna z největších hvězd stříbrného plátna minulého století. Dnes máte zřejmě poslední možnost nahlédnout do interiéru domu, který milovala, než ho známý developer srovná se zemí.

Terezie Benoni | 30. 05. 2023

Dům se nachází v Bel Air v Kalifornii a nyní hrozí, že domov ikony americké kinematografie bude stržen a na jeho místě vyroste jiná stavba. Není divu, dům už leccos zažil a je ve špatném stavu, přesto když překročíte jeho práh, stále máte pocit, že u toaletního stolku uvidíte sedět slavnou herečku. Ta dům koupila na začátku 80. let minulého století. Tehdy měl dům čtyři ložnice. Rozhodla se změnit dispozice domu tak, že vzniklo šest samostatných ložnic s šesti koupelnami. Obzvlášť záležet si dala na veliké zahradě, kde nechybí čajové růže pnoucí se po kouzelném altánu, bazén i venkovní kuchyně. Než herečka zemřela, pozvala si na návštěvu redakci časopisu Architectural Digest a právě díky nim můžeme nahlédnout do okouzlujícího interiéru domu, který bude zanedlouho srovnán se zemí.

 

Galerie: Dům Elizabeth Taylor
Mohlo by se vám líbit

Absolutní nadčasovost a elegance jsou synonymem tohoto bytu pro mladou rodinu

Kompletně zrekonstruovaný byt v secesním domě prošel před pár lety důkladnou rekonstrukcí. Mladá rodina ho přizpůsobila svým potřebám, majitelé se ale rozhodli pro klasický elegantní styl, který ke staré budově dokonale ladí.
marianne.cz

Za branou pozemku přestávala být herečkou

„Když se měla objevit na důležité události, oblékla si nejkrásnější šaty a nejúžasnější šperky a stala se hvězdou Elizabeth Taylor,“ popisuje módní návrhář Valentino pro Architectural Digest. „Ale doma měla ráda pohodlný a útulný život, přátele a dobré jídlo.“ Dům byl proto koncipován jako tradičně rodinný a s dostatečným zázemím pro trávení volného času. Byl nenuceně luxusní, přesto útulný. Elizabethin syn Christopher Wilding o nemovitosti nedávno řekl: „Všichni jsme se sem sjížděli na svátky a nikdy nikoho nenapadlo, že by se mohla přestěhovat někam jinam.“ Herečka v domě žila třicet let.

Mohlo by se vám líbit

S jednopokojovým mini bytem si skvěle poradili, přitom nemá ani 30 metrů čtverečních

Kolik toho potřebujeme k životu? Starší manželský pár je toho názoru, že čím menší prostor, tím méně starostí. Když děti odrostly, pořídili si proto ani ne třicetimetrový byt, který velmi vkusně zrekonstruovali.
marianne.cz

Ikonický dům půjde k zemi

Dům byl postavený v roce 1960 a kdysi ho vlastnila bývalá manželka Franka Sinatry Nancy. V sedmdesátých prošel první rozsáhlou rekonstrukcí. V roce 1981 ho koupila Elizabet Taylor a přetvořila do nynější podoby. Nově interiér v roce 2010 vymaloval Waldo Fernandez,který se už dřív na rekonstrukci podílel a  navrhoval interiéry například pro Brada Pitta a Angelinu Jolie. Hlavní barvou je levandulová, která má připomínat legendární barvu očí slavné herečky. Fanoušci zlaté éry Hollywoodu jsou zdecimováni představou, že ikonický dům srovná se zemí ambiciózní developer Ardie Tavangarian, který je známý tím, že staví veliká luxusní sídla. Ostatně zde bude mít k dispozici 1,27 akrů na místě, které obklopují ty největší a nejluxusnější domy v celém Los Angeles.

Zdroj informací: Architectural Digest

 

Zdroj informací: Architectural Digest

Zdroj článku