Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Za 50 000 Kč koupil od provozovatelů pouťových atrakcí maringotku, kterou proměnil v dokonalé bydlení

Info ikona
Hledal levnou alternativu bydlení v dosahu přírody, tak se pustil do renovace maringotky, kterou koupil za 50 000 Kč od provozovatelů pouťových atrakcí

V dnešní době jsou ceny nemovitostí a nájmů tak vysoké, že se stále více lidí začíná zajímat o levnější a alternativní způsoby bydlení. Pro nekonvenční životní styl se rozhodl také Tomáš Milon, který obnovil starou maringotku a proměnil ji v útulný a stylový domov.

Terezie Benoni | 7. 11. 2023

Alternativní bydlení má své specifické kouzlo a přitahuje lidi, kteří touží po svobodě, nezávislosti a zároveň jsou ohleduplní k životnímu prostředí. Nabízí mnoho různých možností, jako jsou chaty, obytné kontejnery, mobilní domy, tiny houses, nebo dokonce hausbóty a maringotky. Netradiční životní styl oslovil i Tomáše Milona. „O životě v maringotce jsem začal uvažovat před 7 lety. Hledal jsem místo, kam bych mohl vždy po práci z Prahy utéct,“ vysvětluje. Nejprve koupil pozemek u Českého středohoří. Od provozovatelů pouťových atrakcí pak za 50 000 Kč sehnal vyřazenou maringotku, kterou se rozhodl vlastnoručně zrekonstruovat.  „Baví mě samotný proces renovace, při kterém si vyčistím hlavu. Obtížnější je najít na to čas. Rekonstrukci jsem se začal plně věnovat během covidu. Letos bych rád dokončil základní úpravy. A už mám další plány! Chtěl bych zajistit přívod vody a maringotku rozšířit o přístavbu s koupelnou,“ prozrazuje Tomáš Milon, který svůj život v maringotce dokumentuje na instagramovém profilu Za dědinou.

Galerie: Ze staré maringotky stylové bydlení
Mohlo by se vám líbit

Malá, ale útulná

Renovace probíhala důkladně. Nejdřív se postaral o opravu střechy, v dalším kroku bylo důležité věnovat pozornost fasádě maringotky. Tomáš odstranil starý nátěr a použil krycí barvu. Celý proces byl náročný, ale výsledek stál za to. Nakonec zřídil venkovní prostor, který je důležitou součástí každého alternativního bydlení, a ošetřil ho olejem Bondex Elite, který chrání dřevo. Interiér maringotky je sice kompaktní, ale velmi útulný. Tomáš zvolil kombinaci venkovského stylu s nádechem skandinávského designu. Uprostřed maringotky stojí jídelní stůl, který lze za pěkného počasí vynést na terasu. Na levé straně se nachází kuchyňský kout s lednicí a elektrickým vařičem. Na protilehlé straně je vyvýšená postel s úložným prostorem. Podlaha je natřena bezbarvým polyuretanovým lakem, který vytvořil ochranný, protiskluzový a snadno čistitelný film, což se při častém přecházení ven a dovnitř hodí. Výsledkem je domov, který ukazuje, že levné bydlení může být útulné, stylové a ekologicky šetrné.

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: Balakryl, www.balakryl.cz

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku