Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Domky označované jako Tiny ušetří čas i peníze

Info ikona
Tiny House pro čtyřčlennou rodinu

Tiny House je malý domek, ve kterém se dá bydlet. Tyto stavby na kolech pochází z Ameriky, kde jejich popularita vzrostla finanční krizí. Jejich obliba se dnes rozšířila do celého světa a technologicky jsou vychytané do posledního detailu.

Terezie Benoni | 19. 04. 2023

Mini domky jsou alternativou ke klasickému způsobu bydlení zejména pro ty, kteří touží po nezávislosti a svobodě, chtějí být soběstační, šetrní k přírodě a nechtějí se uvěznit hypotékou. Dnes je už i v Čechách řada firem, které se jejich stavbou zabývají na profesionální úrovni. Cena je oproti klasickému domu desetinová.  Domek je možné přepravovat po vlastní ose za traktorem, autem, anebo na podvalníku. Záleží na jeho provedení. Konstrukce je vyrobena ze dřeva a je zaizolována tak, aby v něm bylo možné bydlet i v zimě. Protože je základní ideou života v těchto domcích udržitelnost, jsou na jejich stavbu použité přírodní materiály, jako je lněná či konopná izolace, dřevovláknité desky a jílové nátěry. Zveme vás na návštěvu jednoho originálního domku v Austrálii, kam se pohodlně vejde čtyřčlenná rodina.

Mohlo by se vám líbit

Obytné podkroví i snídaňový bar

Model domku nazvaného Teewah je určený pro početnou rodinu, která bude víc času trávit na jednom místě a využije také prostornou terasu. Jsou zde 2 podkroví, na každé straně jsou ložnice. Vystoupáte tam po schodech, pod kterými jsou schované úložné prostory. Koupelna je prostorná a určená pro rodiny s dětmi. Srdcem domku je bezesporu kuchyně. S 2,7 m dlouhou pracovní deskou poskytuje dostatek místa jak pro vaření, tak pro stolování. Má výsuvnou spíž a zabudované spotřebiče. Sklápěcí okno nad jídelním stolem za hezkého počasí poslouží jako stolní deska na protější straně domu. Exteriér je tak dokonalé propojený s interiérem. Malý obývací pokoj má rozkládací pohovku, kam se vejde celá rodina. Prostorná terasa je dalším pokojem, kde se dá vařit, jíst i odpočívat.

Galerie: Tiny House pro čtyřčlennou rodinu
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku