Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Během covidu musela pracovat doma, a tak si interiér zařídila víc než útulně

Info ikona
Dům v koloniálním stylu

Klasický styl bydlení, kvalitní materiály a řemeslná práce. To se zkrátka nikdy neomrzí. Na návštěvu nás pozvala Christine, která právě na tomto principu zařídila dům pro svou rodinu.

Terezie Benoni | 11. 10. 2023

„V současné době žiji v Hudson Valley v New Yorku, se svým manželem a desetiletým synem,“ vypráví Christine. „Milujeme tuto oblast, která je asi hodinu a půl cesty severně od New Yorku. Je zde krásná příroda, plná farem a kopců, z okna máme výhled na řeku Hudson. Každé roční období s sebou přináší aktivitu, kterou rádi děláme venku, pěší turistiku, cykloturistiku a lyžování. Pracuji jako administrátor na komunitní škole a dělám to už 15 let. Během uplynulého covidového roku jsem mohla pracovat z domova a opravdu si vážím času, který jsem mohla strávit se svou rodinou. Také jsem čas využila k několika opravám na domě.“ Dům, ve kterém Christine žije, byl postavený v roce 2013. „Ačkoli se jedná o novější dům, interiér tak nepůsobí. Odráží naši lásku k přírodě a chceme, aby byl útulný a pohodlný. Je pro nás důležité, aby k nám rádi chodili naši přátelé a rodina. A pak je velkým tématem Lego, které náš syn sbírá. Museli jsme mu nakoupit speciální nábytek, aby ho měl kam schovat,“ směje se Christine.

Mohlo by se vám líbit

Z rušného města do klidu

„Rozhodli jsme se přestěhovat z našeho domu, který byl postavený už v roce 1888. Byl velmi malý a na rušné silnici. Toužili jsme po větším klidu. Letos v říjnu bude náš dům starý osm let. Moje rodina žije v Illinois. Když jsme dům stavěli, mysleli jsme také na to, aby nebyl problém, když k nám na delší dobu přijedou.“ Dům je postavený v koloniálním stylu. První patro má otevřené dispozice, po otevřeném schodišti vejdete do patra, kde jsou soukromé pokoje. K dispozici je v domě pět ložnic a tři koupelny. Ložnici v přízemí rodina využívá hlavně jako čítárnu, druhou jako kancelář. „V poslední době jsme hlavně vyráběli police a malovali. Většina nábytku je s námi už dlouho. Moje oblíbené kožené židle jsem koupila téměř před dvaceti lety v jednom bostonském obchodu s nábytkem. Máme také spoustu kousků po rodině mého muže, včetně našeho jídelního stolu, komod a skříněk. Většinu věcí hledám na bazarech,“ pochvaluje si Christine.

Galerie: Dům v koloniálním stylu

Obrazy nesmí chybět

„Svého syna vedu k umění. Hrozně ráda rámuji jeho obrázky a kresby, které najdete v celém domě. Než mi zemřela maminka, požádala jsem ji, aby mi uháčkovala závěs na zeď, který nyní visí v naší ložnici. Vždycky jsem ráda malovala a kreslila jen tak pro zábavu, takže tu najdete také moje výrobky. Je pro důležité mít kolem sebe věci s příběhem.“ Christine se také zamilovala do pokojových rostlin. Čeká ji tapetování jedné z koupelen, do kterých by ráda pořídila nové obklady. „Je pro mě zásadní, aby zde bylo dobře nám, i našim blízkým. Těžko říct, jestli je náš interiér vintage, moderní, nebo tradiční. Je zkrátka náš.“

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku