Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Zimní pohádka v tradičním severském srubu

Info ikona
Tradiční skandinávský srub

Stoleté dřevěné podlahy ošetřené včelím voskem, břidlice, fasáda s borovicovým dehtem, travnaté střechy. Takový je srub, kde můžete sedět u krbu a z okna pozorovat zasněžené vrcholky hor.

Terezie Benoni | 14. 01. 2024

Ve starobylé horské vesnici Åre stojí dům, který byl postavený v několika etapách. Původní dřevostavba sem byla přivezena z Norska a další části domu byly postupně dostavěny ve stejném duchu. Už při vstupu do tohoto jedinečného srubu máte jasno, že jste se ocitli na pohádkovém místě. Promyšlené detaily, dokonalá řemeslná práce, a především úcta ke zdejší tradiční architektuře dýchá z každého koutu této jedinečné dřevostavby.

Galerie: Tradiční skandinávský srub
Mohlo by se vám líbit

Ráj pro milovníky rustikálního stylu bydlení

Švédský rodinný dům postavený v 18. století nabízí skandinávský rustikální styl bydlení ve své nejčistší podobě. V tři sta let starém domě přesto nechybí podlahové topení, televize ani moderní spotřebiče.
mariannebydleni.cz

Luxusní materiály a spousta dřeva

Jestli se chcete dozvědět něco o tradiční skandinávské architektuře, je tento dům ideálním místem. Dům, jehož křídla byla postupně dostavovaná, je bludištěm se spoustou zákoutí, malých útulných ložnic a obyváčků. Hlavní obývací pokoj má otevřené krovy a působí díky tomu velkolepým dojmem. Z jeho oken můžete pozorovat hřebeny hor i nedalekou řeku. Králem této místnosti je krb, který je věrnou kopií známého krbu ve Sverresborgu v Trondheimu. To, že se nacházíte uprostřed divoké přírody připomínají početné trofeje, naopak pocit domova navozuje kvalitní textil, elegantní svícny, obrazy, tapiserie, a především obří knihovna. Velkorysý společný prostor vyvažuje množství soukromých pokojíčků s vlastními koupelnami. Zelené střechy a tmavá fasáda zařídily, že se srub dokonale vpíjí do okolní krajiny.

Mohlo by se vám líbit

Industriální a skandinávský styl pod jednou střechou

Černá barva, beton, sklo. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby tyto tradiční prvky nebyly doplněné o hřejivý textil a dřevo.
mariannebydleni.cz
Zdroj článku