Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Proměna: Když se designérka pustí do vlastní kuchyně

Designérka Janka Murínová ve své nové kuchyni.

Kuchyní už vymyslela pěknou řádku. Na svou vlastní si musela naše interiérová designérka Janka počkat. Výsledek ale stál za to – kuchyň ve starším činžáku vás překvapí originální barevností i praktickým uspořádáním.

Anna Černotová | 1. 02. 2019

Když se Janka přestěhovala do staršího činžáku a uviděla světlou, ale úplně prázdnou místnost situovanou do tichého dvora, hned si nakreslila skicu, jak by měla její budoucí kuchyň vypadat. Vlastní realizaci ale, částečně i kvůli pracovnímu vytížení, nějaký čas odkládala. Jako zkušená designérka totiž dobře věděla, co chce – kuchyň, která nebude jen provizorium, protože by jí to už určitě zůstalo, a která nebude ani přehnaně drahá, protože v bytě bydlí jen v nájmu. Chtěla se tu však cítit pohodlně a příjemně. „Rozčilovalo mě už, že většinu nádobí a náčiní mám poschovávanou po krabicích a pořád je hledám. A vaření na jednovařiči taky nebyla žádná hitparáda,“ vysvětluje Janka hlavní důvody, které ji donutily proměnu kuchyně konečně realizovat.

Horní skříňky s bílým korpusem a šedými dvířky, doplněné v rohu místnosti dvěma poličkami, umístila na čelní stěnu kuchyně, kolmo ke spodním. Na rozdíl od horních ale mají bílá dvířka a černé korpusy. Tímhle malým trikem Janka opticky zkrátila protáhlou dispozici kuchyně. „V budoucnu místo polic asi postavím větší ledničku a tu stávající, zatím funkční, v řadě spodních skříněk nahradím myčkou,“ říká Janka a doplňuje: „Ráda při práci, samozřejmě i při vaření, poslouchám hudbu, ale nechtěla jsem, aby na pracovní ploše kromě spotřebičů stál další přístroj. Pořídila jsem si proto absolutní vychytávku: internetové rádio převlečené za zásuvku.“ Pod okno, kde měl původně stát menší stůl, nakonec Janka umístila korkovou lavici, takže nevelká kuchyň působí tak, jak si od začátku přála. Vzdušně a příjemně.

Foto: Petr Karšulín
Tuto proměnu jste mohli vidět v Marianne Bydlení č. 10/ 2015

Galerie: Barevná proměna designérčiny kuchyně