Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Proměna: pokojíček pro cestovatelku

proměna pokoje

Kdysi to byla pracovna zavalená šanony, dnes z ní je dobrodružné doupátko pro malou holčičku. Jak si dokázala Eva společně s designérkou Jankou Murínovou poradit s dětským pokojem, ve kterém se měla odrážet dobrodružná nátura celé rodiny i jejich vášeň pro cestování?

Zuzana Veselá | 19. 07. 2019

Eva Urbanová s manželem Pavlem přenechali svou pracovní místnost dceři Medě, která začala toužit po vlastním prostoru. Z původního vybavení tu ponechali jen lustr od Inga Maurera, jenž svým konceptem zavěšených papírků na vzkazy vnáší do pokoje hravost. Celá proměna je inspirovaná snem o cestě kolem světa, na kterou by se Eva s rodinou jednou ráda vydala. Jako majitelka obchodu s interiérovými doplňky měla o prostoru jasnou představu, kterou jí pomohla zrealizovat designérka Janka Murínová.

Galerie: pokoj pro dobrodružnou Medu

Na zdech se objevují autorské ilustrace zvířat a mytických symbolů z celé planety, které na míru navrhla výtvarnice Barbora Zachovalová. Zařízení pokoje naznačuje i lásku k tradičním řemeslům a poctivým materiálům. Výchozím prvkem, který určil pokojíčku styl a barevnost, byl ručně tkaný koberec z Turecka: „Je asi čtyřicet let starý. Nebyl nejlevnější, ale věřím, že když vydržel doteď, přežije i Medino řádění,“ směje se Eva. Stejně jako v jejím obchůdku je i pro ni důležitý kontakt s autentickými materiály, jako jsou vlna nebo dřevo. U Urbanů tak mají své místo také věci z druhé ruky, pro které si nejraději jezdí do antiku Spomyšl, kde myslí i na děti. „Dají se tu najít kouzelné kousky z Francie, které mohou udělat ještě hodně radosti,“ popisuje své oblíbené místo Eva. Předtím, než se tak malá Meda podívá poprvé za hranice, jako by za nimi už dávno byla.