Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Novinky

Rückl velkolepě představil nové kolekce

Rückl velkolepě představil nové kolekce: kromě Ronyho Plesla se na nich poprvé podíleli i další designéři

Sklářská značka Rückl nedávno představila své nové kolekce, ke kterým vedle svého uměleckého ředitele Ronyho Plesla poprvé přizvala i další designéry. Celkem tak vzniklo pět nových kolekcí Ronyho Plesla, dvě rozšíření oblíbených stávajících kolekcí, jedna kolekce Lukáše Nováka a byla nově zařazena již známá kolekce Kristýny Venturové. Rückl zároveň poprvé v České republice představil speciální projekt iniciovaný prestižním magazínem Wallpaper*, který vznikl ve spolupráci s francouzskou malířkou Marine Julié.

Promotion | 10. 10. 2019

Stejně jako v minulých letech, i všechny současné novinky vznikají pod rukama talentovaných sklářů a brusičů v nižborské sklárně Rückl. Veškeré kolekce jsou k dispozici v prodejnách značky Rückl i na jejím e-shopu na adrese Ruckl.cz.

Kolekce LOVE

Design: Rony Plesl

Osudová láska, nehynoucí touha, spřízněnost dvou duší. Ryzí cit vybroušený do čirého křišťálu se promění ve věčné vyznání. All you need is LOVE. Křišťálové vázy foukají nižborští skláři ve třech velikostech pro různé typy kytic. Masivní kus křišťálu zdobí výrazný ručně broušený nápis a korunuje ho ručně malovaný zlatý pruh. Nápisy LOVE i FEMME FATALE návodně popisují účel těchto váz, a totiž láskyplné vyznání a darování kytic osudovým ženám.

Kolekce LOVE

Kolekce ODETTE

Design: Rony Plesl

Šelest labutích perutí doprovází velký příběh o dobru, zlu, lásce a závisti. Ladnost baletních kroků udává rytmus krajkovému brusu, který je důkazem mistrovství lidského řemesla i odhodlání dotknout se prchavé krásy. Křišťálové vázy ve dvou velikostech jsou hustě pokryty drobným hvězdicovitým brusem. Na světle vytváří jedinečný optický efekt, díky kterému váza působí delikátně jako jemná krajka. Na těchto velkolepých kusech Rückl dokazuje zcela mimořádnou kvalitu svého křišťálu i ohromný talent svých mistrů brusičů.

Kolekce ODETTE

Kolekce HAMLET

Design: Rony Plesl

Sarkasmus, vtip a důmysl shakespearovského dědictví i otázky, na které neznáme odpovědi. Pozlacený Hamlet jako by ve Vašich rukou hledal rozuzlení veškerých životních peripetií a marnosti. Posaďte se a užijte si chvíli ve společnosti prince dánského. Ručně foukaný a broušený nápojový set sklenic a karaf zdobí známka noblesního punku - motiv zlacené lebky. Klasickou techniku malby zlatem kolekce Hamlet uchopuje se zcela současnou estetikou. Za pohledem lebky se skrývá řada literárních asociací a témat jako barokní vanitas ale i nadsázka a lehký sarkasmus.

Kolekce HAMLET

Kolekce MR. K.

Design: Rony Plesl

Klidný pohled Mr. K. skrývá typickou kafkovskou ironii i nesmazatelný otisk smutného klauna Friga ve světové kinematografii. Tichý společník nezlomně čelí životu zdánlivě bez emocí, zato vždy s lehkým úsměvem a nadhledem. Křišťálový set sklenic a karaf v tvarech i nápaditosti zdobení navazuje na kolekci Hamlet. Tentokrát je ale čirý křišťál doplněn o zcela minimalistický zásah ručního brusu v podobě lidské tváře. Sklenička od Rückla se tak může stát společníkem k příjemným večerům i bujarým oslavám.

Kolekce MR. K.

Kolekce ROBOT

Design: Rony Plesl

Futuristický symbol lidské vynalézavosti i technologií, které si žijí vlastním životem. Slovo, které dal Čapek světu, i myšlenka, která předběhla svou dobu. K mimořádně oblíbené kolekci Golem přibývá další sada antropomorfních karaf a flakonů Robot. Ručně broušené tělo doplňuje zlacené víčko s vybroušenou tváří, vše opět ve dvou praktických velikostech.

Kolekce ROBOT

Kolekce WILDE

Design: Lukáš Novák

Milovník absintu a viktoriánský hédonista věděl, jak si užívat života plnými doušky. Vybroušený had je připomínkou fatálních pokušení a hříchů bohémského života, kterým neodolal ani Oscar Wilde. Lukáš Novák se při tvorbě kolekce Wilde inspiroval tradicí absintu, rituálem jeho pití, dekadencí i kulturním dědictvím avantgardních umělců. Hlavním motivem je ručně broušený symbol hada, který na absintové skleničce doplňuje ještě symbol slzy nebo kapky jedu. Právě sklenice na absint je ústředním kusem celé kolekce. Její specifický tvar vychází z tradice přípravy a pití tohoto nápoje - spodní část funguje jako odměrka absintu, do které se po kapkách přidává voda. Díky kolekci Wilde navíc vznikla spolupráce s lihovarem Žufánek a jeho limitovanou edicí absintu Dubied, která byla představena právě v rámci launche nových kolekcí Rückl.

Kolekce WILDE

Kolekce STORYTELLERS

Design: Kristýna Venturová

Česká historie vypráví velký příběh o vynalézavém duchu, úrodné půdě i podnikatelské houževnatosti. Pivo, ikonický zlatavý nápoj, který nám dal kulturu přátelského setkávání a vypravěčství. Připijte si s Rücklovskou noblesou. Rückl nově zařadil i již etablovanou kolekci pivních sklenic designérky Kristýny Venturové, studentky VŠUP v ateliéru uměleckého ředitele značky Rückl, Ronyho Plesla. Jednoduché sklenice dvou tradičních velikostí zdobí dva různé minimalistické vzory, které ručně brousí mistři brusiči přímo ve sklárně Rückl. Kolekce tak propojuje dvě typicky česká dědictví – sklo a pivo.

Kolekce STORYTELLERS

Kolekce ABC

Design: Rony Plesl

Zamilované iniciály vyřezané v kůře stromu, cukrová poleva na perníkovém srdci nebo věnování v oblíbené knize. Křišťálová abeceda od Rücklu navazuje na tuto láskyplnou tradici uchovávání vzácných okamžiků a dává Vám nástroj k vyjádření se zcela novým jazykem. Hrajte si, kombinujte barvy i písmena a napište to, co máte na srdci. Řekněte to s Rücklem. Kolekce, která rozšiřuje oblíbené skleničky Pink, byla představena už v květnu 2019 a okamžitě se stala hitem. Nyní ji Rückl ještě rozšiřuje o sadu s jednotlivými číslovkami. Každou sklenici tedy zdobí jedno písmeno abecedy, číslice nebo některý ze speciálních znaků, díky kterým si kdokoli může vytvořit vlastní sdělení, skládat monogramy nebo letopočty a vyjádřit cokoliv, co má na srdci.

Kolekce ABC

Kolekce KRAKATIT

Design: Rony Plesl

V rámci představení nových kolekcí 2019 je také uvedeno rozšíření oblíbené kolekce Krakatit. K vázám a sklenici na vodu tak přibyly sklenice na víno a šampaňské a ledák na lahve s charakteristým hvězdicovitým brusem.

Kolekce KRAKATIT

SPECIAL PROJECT: CONSTELLATION OF US

Design: Marine Julié

Zcela unikátní spolupráci mezi talentovanou francouzskou malířkou Marine Julié a tradiční českou sklářskou značkou Rückl inicioval v rámci projektu Handmade jeden ze světově nejvýznamnějších magazínů o designu - Wallpaper*. Poprvé byla tato řada produktů představena na věhlasném Design Weeku v Miláně, v dubnu 2019. Unikátní kusy křišťálu pokryté provokativními motivy vzbudily obrovský ohlas a Rückl tak dostal české sklo do středu pozornosti světové designové scény. Nyní Rückl kolekci poprvé představil i v České republice. Vlastní brusičské know-how sklárny Rückl se spojilo s výjimečnou expresivní kresbou Marine Julié. Výsledné dekory staví na antických základech malovaných amfor obohacených o současnou estetiku. Jejich divoká živočišnost je zklidněna minimalistickou linkou. Jednotlivé tahy Marinina štětce pod jejím osobním dohledem ručně přenášel do skla nižborský mistr brusič Jaroslav Mádle. Díky této mimořádné péči a detailní ruční práci je každý vzniklý kus skutečným originálem. Kolekci Constellation of Us tvoří dva druhy váz a sklenice, které jsou pokryty provokativními kresbami francouzské malířky Marine Julié. Protože se kresby skládají z velmi oblých tvarů, byla při jejich tvorbě využita unikátní technika brusu diamantovou kuličkou.

Special Project