Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Jak si zařídit ložnici snů? Vyřešte úložné prostory a vytvořte příjemné prostředí

Ložnice snů: Jak a kam ukládat věci, abyste neměli noční můry z věčného uklízení?

Kvalitní spánek je základem spokojeného života a z velké části ho ovlivňuje prostor, ve kterém odpočíváte. Lidský organismus má rád režim a pořádek. Ložnici byste proto měli zařídit tak, aby vás věci v ní nerozptylovaly, ale naopak zklidňovaly a pomohly ke kvalitnímu spánku. Jak si v ložnici zřídit pořádek? Máme pro vás několik tipů.

Promotion | 26. 09. 2019

Naučte se efektivně ukrývat oblečení

Jak se říká: co oko nevidí, srdce nebolí. Proto uděláte nejlépe, když váš šatník přesunete z centra dění (a spaní). Doporučujeme si pořídit prostorné skříně bez otevřených polic. Závěsné a otevřené systémy nechte raději v předsíni. Nezapomeňte využít také komody, kde krásně schováte drobné věci a získáte i prostor na příjemné dekorace.

Ložnice snů: Jak a kam ukládat věci, abyste neměli noční můry z věčného uklízení?

Nemusíte se bát, že si u nás vyhlídnete skříň, která se k vám domů nevejde. Stejné typy nábytku totiž nabízíme v mnoha rozměrech, takže sednou do každého prostoru.

Udělejte si úložný prostor z celé ložnice

Efektivním řešením, jak zkrotit nepořádek, je vybudování šatní stěny. Vypadá čistě, neruší interiér a nabízí velké množství místa, do kterého lze uložit kromě oblečení i nezbytnosti, jakou je žehlička nebo vysavač.

Využijte prostor pod postelí

Výhoda vysoké postele je, že se pod ní dá uschovat spousta potřebně-nepotřebného. Pokud máte například spoustu sezonního oblečení, je místo pod postelí tou nejlepší “skrýší”. Jestli vaše postel nemá přímo úložný prostor, využijte úložné boxy. K oblečení se tak nedostane prach, můžete si je nadepsat a udělat si ten správný řád i pod postelí.

Nezapomeňte na prostor nad šatní skříni

Vyžeňte ukládací prostory až do stropu. Šatní skříň není jen šikovná pro ukládání oblečení uvnitř, ale i navenek. Doplňte tento nábytek úložnými boxy v zajímavém designu a uložte do nich věci, které často nepoužíváte, ale zbavit se jich nechcete. Na skříni jim bude dobře a vám v uspořádané ložnici také.

Pokud vaše skříň nesahá až ke stropu, využijte i prostor nad ní.

Pokud vaše skříň nesahá až ke stropu, využijte i prostor nad ní.

Vybírejte jednoduché dekorace

Minimalismus je pro odpočinek ten správný přístup. Výrazné doplňky nechte zářit v obývacím pokoji, kde ohromí hosty. Do ložnice si pozvěte třeba jeden velký obraz v tlumených barvách, pár zelených rostlin, nebo zajímavou vázu. Snažte se udržovat pořádek na nočním stolku a zútulnění celého pokoje podpořte kobercem s vysokým vlasem.

f

V KIKA nám záleží na tom, abyste z vašeho domova odcházeli odpočatí a plni sil. Proto jsme pro vás navrhli ložnicové sestavy, které vám pomohou spát sladce a bez nočních můr z věčného uklízení. Dobrou noc!