Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Mazlík v bytě, 2. díl: jak připravit psa na zimu? + soutěž o pamlsky Carnilove Fresh

Víte, jak se pozná, že je pes podchlazený nebo jak mu chránit packy před agresivní posypovou solí?

SOUTĚŽ BYLA UKONČENA. VÝHERCI JSOU: DANUŠE ŽIŠKOVÁ, VERONIKA ŠKORŇÁKOVÁ, MICHAELA SEHNALOVÁ. GRATULUJEME!

S klesající rtutí na teploměru postupně roste množství oblečení, které na sebe vrstvíme, ale naši čtyřnozí parťáci si často musí vystačit pouze s tím, co jim nadělila příroda – kožíškem, holými tlapkami a tělesnými zásobami. Jak pejska nejlépe na zimu připravit? Přinášíme několik tipů a máme pro vás také soutěž o báječné psí pamlsky!

Promotion | 25. 10. 2019

Pokud máte doma velkého psa, můžete zůstat relativně v klidu. U těchto pejsků obvykle platí, že přes zimu svou aktivitu příliš nemění, a proto není nutné měnit jejich jídelníček. Na pozoru se ovšem mějte u plemen, která nevlastní huňatý kožich, jenž je před chladem ochrání. U krátkosrstých psů pozorně hlídejte změny v kondici nebo v chování, pozorujte schopnost psa udržet si teplotu. V případě potřeby poté buď zvyšte krmnou dávku nebo přejděte na krmivo obsahující více energie.

Malá psí plemena reagují na zimu citlivěji. 

Malá psí plemena reagují na zimu citlivěji. 

Aby neprochladli

S malými a toy plemeny je to o poznání těžší, jejich drobná tělíčka totiž snadno prochladnou. Jako vhodná ochrana proti chladu slouží psí oblečky, které ocení nejen pejsci menších rozměrů, ale také štěňata a starší psi. Procházky by poté neměly být delší než 15 minut. Pokud je venku opravdu chladno, může se stát, že pejsek prochladne navzdory oblečku či kabátku, který bude mít na sobě. Většinou je možné takového psa vidět, jak stojí, klepe se, nechce se pohybovat. To jsou známky přirozené snahy organismu omezit tepelné ztráty a zásoby energie „ušetřit“ pro udržení tělesné teploty. Z toho důvodu je u malých ras nutné na zimu trochu pozměnit jídelníček. Obvykle postačí přidat o jedno krmení za den navíc, případně (pokud tato změna nestačí), zvolit krmivo s vyšším obsahem energie. V praxi to znamená přejít na krmivo určené aktivním psům. Do této kategorie spadají například hypoalergenní granulky Brit Care Endurance s kachnou a rýží nebo krmivo Brit Fresh Run & Work s čerstvým kachním masem, prosem, cuketou, špenátem a měsíčkem.

V zimě psi potřebují více energie. Můžete jim přidat jedno krmení navíc, nebo sáhnout po krmivu s vyšším obsahem energie. 

V zimě psi potřebují více energie. Můžete jim přidat jedno krmení navíc, nebo sáhnout po krmivu s vyšším obsahem energie. 

Mlsání od stolu zakázáno!

A u potravy ještě chvíli zůstaneme. Vánoce, jak je známo, svádějí k větší míře mlsání, než je tomu po zbytek roku. Pokud chcete přes svátky přilepšit také vašemu psovi, kouskem cukroví nebo bramborovým salátem mu prokážete spíše medvědí službu. Zvířecí organismus totiž není na přijímání páníčkova jídla uzpůsoben, obzvláště pokud po zbytek roku pes dostává pouze granule čas od času ochucené masem z konzervy. Lidská strava tak může v bříšku všeho chlupáče napáchat více škody než užitku. Než abyste psovi dobrovolně ničili zdraví a následně absolvovali drahá vyšetření u veterináře, sáhněte raději po pamlskách určených speciálně vaší psí lásce. Vedle nešlápnete s poloměkkými a křupavými pamlsky řady Carnilove Fresh, které skvěle chutnají a současně prospívají zdraví zvířete. Ke štědrovečerní večeři poté psovi místo zbytků naservírujte třeba granule Carnilove Fresh Carp & Trout, které obsahují čerstvé maso z kapra – to nejenže skvěle chutná, ale současně je ceněno také pro jeho pozitivní vliv na zdraví srdce a oběhového aparátu

Kapr ke štědrovečerní večeři? Můžete ho dopřát i vašemu chlupatému kamarádovi!

Kapr ke štědrovečerní večeři? Můžete ho dopřát i vašemu chlupatému kamarádovi!

Tlapky v bezpečí

Pozor dejte v zimě také na posypovou sůl. Ta, v kobinaci se sněhem, ledem a mrazem může dát psím tlapičkám pořádně zabrat. Jako ideální ochrana proti popraskání polštářků slouží vazelína – stačí, když s ní před i po procházce namažete packy vašeho psího parťáka. Obzvláště důležitý je tento krok u štěňátek, která mají tlapky citlivější než dospělí psi.

Další díly seriálu naleznete zde:

Mazlík v bytě, 1. díl: Když je pes sám doma. Jak mu co nejvíce zpříjemnit dlouhé čekání?

Mazlík v bytě, 3. díl: Malé velké lásky aneb jak pečovat o malá plemena psů

Soutěžte s námi o tři balíčky pamlsků Carnilove Fresh Carp & Trout v hodnotě 500 Kč – stačí zodpovědět jednoduchou otázku v našem formuláři. Soutěž potrvá do 8. 11. 2019, tři výherci budou kontaktováni a oznámeni v tomto článku. 

 

Soutěžte s námi o tři balíčky pamlsků Carnilove Fresh Carp & Trout v hodnotě 500 Kč

Soutěžte s námi o tři balíčky pamlsků Carnilove Fresh Carp & Trout v hodnotě 500 Kč