Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Krásné a nedobytné! Jak vypadá moderní zabezpečení?

S moderními bezpečnostními dveřmi nemusíte dělat kompromisy ani pokud jde o design. Foto: Next

Spousta lidí si myslí, že se jich vloupání netýká. O to větší je ale jejich překvapení, když se po příjemně stráveném víkendu vrátí domů a zjistí, že se jejich domov stal cílem zlodějů. Škody na majetku mnohdy ještě předčí ztráta předmětů s citovou hodnotou, které jsou nenahraditelné. Co dělat, abyste co nejvíce snížili riziko, že podobná událost potká i vás?

Promotion | 6. 05. 2019

Nejlepší obranou je prevence

Možností jak zabezpečit domácnost je mnoho. Výzkumy prokazují, že významnou část vloupání tvoří vyhnutelné příležitostné delikty. Zkrátka jak se praví - příležitost dělá zloděje. A nejčastější typ násilného vniknutí probíhá právě přes dveře. Nedostane-li se pachatel do budovy během dvou až pěti minut, čin zpravidla nedokončí. Z čehož je zřejmé, že těmto případům lze relativně snadno předejít vhodným zabezpečením a dveřmi je třeba začít. 

Částečné řešení nefunguje. Vylepšení obyčejných dveří bezpečnostními prvky bytaře jen trochu zdrží. 

Pokud vybavíte stávající dveře bezpečnostní vložkou, případně plechem kolem kování či zámkem navíc, možná tím získáte větší pocit bezpečí. Ovšem tyto bezpečnostní prvky zloděje pouze zdrží, nedokáží mu čin znemožnit. Daleko větší šanci, že vaše domácnost zůstane nedotčena, budete mít s kvalitními bezpečnostními dveřmi.

Vchodové bezpečnostní dveře NEXT do bytu i do domu

Chcete-li mít jistotu, že se pachatel přes dveře nedostane, volte certifikovaný produkt minimálně ve 3. bezpečnostní třídě. Bezpečnostní dveře NEXT splňují ty nejnáročnější požadavky na bezpečnost a na rozdíl od řady dodavatelů, kteří dováží dveře z Polska nebo Číny mají platné české certifikáty – bezpečnostní, protipožární, protihlukové a tepelně-izolační. Vybírat lze podle mnoha parametrů a v nabídce je velké množství dekorů a povrchových úprav. Hodí se tak pro jakoukoliv aplikaci a skvěle zapadnou do každého interiéru i exteriéru. V případě vchodových dveří do bytu je také třeba myslet na to, že musí splňovat zákonem stanovené podmínky na protipožární odolnost (certifikát požární odolnosti) - musejí odolat požáru po dobu minimálně 30 minut.

Galerie: Krásné a nedobytné – podívejte se, jak vypadá moderní zabezpečení

Ochrana prosklených ploch

Pokud bydlíte v přízemí, jsou slabým místem vašeho zabezpečení také okna. Zejména pokud bydlíte v „nebezpečné oblasti“ a znáte ve svém sousedství někoho, kdo už má s vloupáním zkušenosti. V takovém případě může být jen otázkou času, kdy podobná událost potká i vás. Elegantním a přitom vysoce účinným řešením jsou bezpečnostní fólie. Ta v případě rozbití skla nedovolí jeho vysypání a okno zůstává neprostupné. Plní tak bezpečnostní funkci nejen z hlediska průniku zvenčí, ale chrání nás také před pořezáním od střepů.

Elektronické zabezpečení objektů 

Další kategorií v ochraně majetku je elektronické zabezpečení. Zahrnuje kamerové systémy, alarmy a další signalizace, které mohou být bezdrátové a zajistit tak i rozsáhlé prostory a pozemky. S elektronickým systémem můžete být okamžitě informováni při každém pokusu o průnik či podezřelé aktivitě v okolí vašeho objektu. Praktickým prvkem pro kontrolu prostoru přede dveřmi je luxusní digitální kukátko, se kterým vám nic neuteče. Záleží jen na vás, jakou formu elektronického zabezpečení zvolíte a jak sofistikovaný váš systém bude.

Více informací na www.next.cz