Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Terč na šipky nejen jako designový doplněk dětského pokoje

Info ikona
Terč na šipky nejen jako designový doplněk dětského pokoje

Kdybych mohla mluvit za děti, asi bych řekla, že si dětské pokojíčky zařizujeme podle nás - dospělých, ne podle dětí… V pozdějším věku už je jejich hlas brán s větším respektem a názor na to či ono se v rodině diskutuje. Kdybych se zeptala pěti dětí školního věku, jestli chtějí mít v pokojíčku elektronický terč na šipky, odpověď by byla pětkrát ano.

Promotion | 1. 12. 2020

Pastelové, tlumené barvy a čím méně hraček bude vidět, tím lépe. Vkusné obrázky na stěnu, vše nejlépe tón v tónu a zásadou je žádný plast…Také je to váš ať už uskutečněný nebo neuskutečněný sen? Vytříbeně designový byt se ale musí vyhnout dětskému pokojíčku. Proč? Protože děti milují vše barevné, cirkusácké a divoké. Nechte tomu volnější průběh, nehruťte se z toho, že dítě si jako jedinou věc přeje k Vánocům kýč z hlediska designu. A když starší syn touží po elektronickém terči na šipky, neomdlívejte. Naopak, terče na šipky jsou skvělý doplněk do minimalisticky zařízeného pokojíku.

Když je váš potomek ve školním věku, lze o pořízení terče na šipky uvažovat. Vybavení pokoje by mělo odrážet osobní styl dítěte, ale zároveň být praktické. Základním prvkem celého pokoje by měla být pohodlná postel s funkční matrací, dostatek úložného prostoru a kvalitní psací stůl s vhodným kancelářským křeslem. Jestliže je váš syn rozumný a důvěřuje vám, důvěru mu projevte právě pořízením elektronického terče na šipky.

Nebojte se, že se učí hospodské zábavě! To zajisté ne, naopak když venku prší a fouká, nemusíte se rozčilovat, že leží na gauči a chatuje s kamarády, hraje počítačovou střílečku nebo zírá na televizi. Navrhněte mu, ať si pozve jednoho nebo dva kamarády a ať se společně utkají v šipkách. Není to digitální zábava s virtuálními přáteli, ale je to opravdové! Společně komunikují, smějí se a sdílejí čas spolu. A ruku dám na to, že u něj v pokojíku budete s manželem častěji než dříve! 

Proč je terč na šipky trefou do černého pro školou povinné děti?

  • Aktivní odpočinek
  • Společná aktivita
  • Pohyb, když je venku nevlídno
  • Skutečná=opravdová=reálná zábava na rozdíl od digitální

Vtip, který se konkrétně posílal po sociálních sítích přede dvěma lety, shrne všechna pozitiva oddálení dětí od obrazovek a displejů celkem jasně:

Potkají se dva sedmáci a takto rozprávějí:

„Kámo, včera nám na půl hodiny vypadla wifina.“

„Tykráso, a cos dělal?“

„No, šel jsem do obýváku si popovídat s rodičema…Člověče, to jsou docela fajn lidi.“

Info ikona
Terč na šipky nejen jako designový doplněk dětského pokoje