Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Milování aneb Jak dělat lásku

Na filmových plátnech a fotografiích v médiích je sex často spojován s horkostí, žhavostí a mládím. Díky narůstajícím informacím o tom, jak dosahovat silnějších a vícenásobných orgasmů na jednu stranu přibývá těch, kteří zažívají v těle a životě více potěšení. Na druhou stranu ale přibývá i těch, kteří se utvrzují v domnění, že celý svět žije naplněným sexuálním životem, jen oni ne.

Redakce Marianne | 16. 07. 2013


Ve skutečnosti velká část populace cítí, že intimní život není tak naplňující, jak by mohl a měl být. Buď je sexu málo (toho hezkého), nebo moc (toho nijakého nebo i nepříjemného). Řada žen k sexu s partnerem svolí, „aby byl klid“. A naopak řada mužů, pokud jsou například vyčerpaní z práce a ze života, se trápí vnitřním tlakem na sexuální výkon. Milování se tak stává nikoli láskyplnou, ale spíše stresující výměnou plnou obav a očekávání. 

Mnoho tipů a triků na žhavý sex nás utvrzuje v tom, že použijeme-li ty správné erotogenní zóny a doteky, vášeň je zaručena. Nebo že pokud si oblečeme žhavé spodní prádlo, partner nám padne k nohám. Také díky tomu se intimní výměna stává mechanickou záležitostí, která v lepším případě vyústí v příjemné uvolnění, často v nás ovšem zanechává pocit neúplnosti a hladu.

Hladu po čem? Většina z nás v hloubi duše touží po lásce, jednotě a naplnění. A pokud nemáme například kvůli výchově a dalším životním zkušenostem k sexu vyloženě odpor, tak (správně) tušíme, že intimní styk by nám tyto kvality mohl a měl poskytovat. 

Jak na to? Dám vám dvě jednoduché rady:

Zapomeňte (téměř) na vše, co jste se o sexu kdy dozvěděli a naučili.

Zapomeňte na to, že dotýkat se vlastního těla v intimních místech je nevhodné. Což jste se s největší pravděpodobností dozvěděli od rodičů a dalších již ve velmi raném věku. Ať už formou „fuj, kam si to saháš!“, mrazivým pohledem, či dokonce výpraskem.

Zapomeňte na to, že sex je o výkonu a stimulaci. Že musíte mít orgasmus a že musíte uspokojit partnera. Zapomeňte na vše, co byť jen trochu připomíná stres a povinnost.

Použijte své tělo k tomu, abyste vytvořili více lásky.

Vryjte si do paměti, že sex je o vzrušení až na druhém místě. A co je na prvním? Láska. V angličtině milovat se znamená make love. Tedy doslova: DĚLAT LÁSKU. Změňte tedy svou perspektivu! Na vzrušení se zaměřujte až na druhém místě nebo vůbec. Přestaňte se stimulovat a snažit a hledejte způsoby, jak prostřednictvím svého těla, dlaní, doteku, dechu a pohybu dát partnerovi více lásky. A uvidíte, jaké se budou dít divy!

Velká část z vás možná zjistí, že se k tomu budete potřebovat více zpomalit až zastavit. Dívat se z očí do očí. Užívat si dotek na kůži toho druhého. Všemi smysly vnímat a vychutnávat. Dýchat a vnímat partnerův dech. Vnořit se do pocitů ve svém těle. Ztišit myšlenky a být TADY a TEĎ.

Budete si s partnerem blíže. A tomu předchází, že budete sami sobě blíže. S rostoucí intimitou a blízkostí se mohou objevit i nečekaně nepohodlné pocity. Obavy, strachy, smutky, frustrace. Intimní spojení však není jejich příčinou. Díky rostoucí intimitě pouze máme možnost vidět, co jsme dlouho obcházeli.

Na povrch se vyplaví to, co otupovalo naše pocity i radost ze života. Co nám bránilo v hlubším kontaktu. Co nás oddělovalo – od partnera, od světa, od sebe sama. Tomu říkám emoční detox. Odplavujeme ze svého těla i duše zátěž – dlouho potlačované pocity – smutku, vzteku, nepatřičnosti a další.

A poté, co jsme jim dali volný průchod, aniž bychom je posuzovali, aniž bychom je potlačovali či analyzovali, poté, co jsme si poplakali nebo se provztekali, se před námi náhle objeví nový prostor. Větší vnímavost. Sladkost v těle i v duši. Měkkost a láska. Klid a síla. Vyšší pružnost v těle i myšlenkách. Více inspirace. Více radosti a potěšení. Více lásky ke sdílení.

Mgr. Denisa Palečková, CSB

Přináší zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohla od roku 2002 již několika tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu. 
Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž. Je tvůrkyní centra masáží a osobního rozvoje Tantra Spa Prague. V současné době zavádí spolu s Richardem Vojíkem a Josephem Kramerem, PhD., do ČR novou profesi Sexological Bodywork z USA, s mimořádnými účinky v somatickém vzdělání i léčení.

Více o autorce na www.denisapaleckova.cz

Související články

Móda
Těšíme se, v čem Anna Geislerová letos na KVIFF zazáří. Podívejte se na její nejlepší modely z červeného koberce

Těšíme se, v čem Anna Geislerová letos na KVIFF zazáří. Podívejte se na její nejlepší modely z červeného koberce

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvi čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvi čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Dům
Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Rodina a děti
Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy

Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy