Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Chaty a chalupy

Za staletými kamennými zdmi rustikální pohádka

Info ikona
Za staletými kamennými zdmi rustikální pohádka

Klasický kamenný dům v Oxfordu skrývá rustikální interiér doplněný o moderní vymoženosti. V hlavní roli kámen, dřevo a luxusní anglický textil.

Terezie Benoni | 9. 02. 2023

Romantický kamenný dům v hrabství Oxford najdeme v menším středověkém městečku The Cotswold. Zvenčí ho zdobí místní kámen, okna a dveře v šedomodrém tónu a popínavé růže. Ale nenechte se zmást. Uvnitř nečeká starobylý konzervativní interiér. Klasický interiér byl citlivě zrekonstruovaný. Zůstala řada dobových prvků, některé byly doplněné. Dřevěné podlahy se podařilo z velké části repasovat. Do otvorů po původních krbech majitelé umístili menší kamínka na dřevo a staré komíny opět vyčistili. Přesto mezi těmito staroanglickými detaily najdeme spoustu moderních dekorací a designových kousků.
 

Galerie: Oxfordský domek
Mohlo by se vám líbit

Nechybí útulné ložnice ani umělecký ateliér

Kreativní, překvapivý, živý interiér. Takový je uvnitř tento staletý kamenný dům. V zadní části domu je kouzelné nádvoří s příjemným kovovým posezením. Odtud vejdete do malého ateliéru s vlastními kamny, lenoškou, knihovnou a psacím stolem. Při tomto pohledu musí každá umělecká zajásat. V samotném domě najdeme v přízemí moderně opravenou kuchyň v rustikálním stylu, kde nechybí veškeré spotřebiče. Našlo se zde místo i na jídelní stůl. Obývacímu pokoji kraluje pohodlná sedací souprava a krb. V patře je ložnice zařízená v provensálském stylu a navazuje na ni moderní koupelna.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku