Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Co s vánočním stromečkem po Vánocích? Vdechněte mu druhý život

Info ikona
Co s vánočním stromečkem po Vánocích

Vánoční stromeček, který krášlil vaši domácnost během svátků, nemusí skončit jako odpad u popelnic. Po Vánocích ho můžete využít kreativně a vdechnout mu druhý život. Máme pro vás hned několik tipů, díky kterým využijete odstrojený stromeček i jeho větve jako dekoraci nebo pomocníka na zahradě.

Jana Kantorová | 6. 01. 2024

S odstrojeným vánočním stromkem a jeho větvemi můžete vytvořit nejen udržitelný a ekologický produkt, ale také obohatit své okolí kreativními a půvabnými prvky. Zabavte se při druhém využití vánočního stromečku a přineste tak nový život do svého domova i zahrady

1. Vytvořte přírodní mulč 

Větve odstrojeného stromečku mohou být použity jako přírodní mulč kolem rostlin v zahradě. Mulč zabezpečuje rovnoměrnou půdní vlhkost, chrání rostliny před mrazem a poskytuje jim organickou hmotu během rozkladu. 

Galerie: Vánočnímu stromečku nemusí být konec v prosinci
Mohlo by se vám líbit

2. Krmítko pro ptáky 

Postavte stromeček s připojenými větvemi ve vaší zahradě jako přírodní krmítko pro ptáky. Můžete přidat slunečnicová semínka nebo třeba šišky naplněné máslem a ořechy. Tato iniciativa nejenže poskytne potravu ptákům, ale také vytvoří půvabné místo k pozorování. 

3. Rustikální dekorace 

Větve vánočního stromu mohou posloužit jako rustikální dekorace na zahradu. Zasaďte je do země nebo je umístěte ve květináči a ozdobte je světelným řetězem. Vytvoříte tak půvabný prvek na zahradě, který jí dodá magickou atmosféru pro následující zimní měsíce.  

4. DIY věnce a ozdoby 

Rozřežte větve vánočního stromu na menší kusy a vytvořte z nich věnce nebo ozdoby, které využijete ve svém interiéru. Můžete je obarvit, osvěžit vůní nebo zdobit různými ozdobami, které si můžete ponechat po celý rok. 

Mohlo by se vám líbit

5. Výroba aromatických polštářků 

Také milujete vůni vánočního stromečku? Rozřežte jehličky odstrojeného stromu a vytvořte si vlastní aromatické polštářky. Naplňte je sušenými jehličkami a užívejte si vůni připomínající vánoční čas kdykoli po celý rok. Ideální do skříně, auta nebo pod polštář pro klidný spánek. 

6. Kompostování 

Pokud máte možnost, odstraněné větve můžete také použít jako část kompostu. Jehličky a větve dodají vašemu kompostu organický materiál a přispějí k vytvoření živné půdy pro vaši zahradu. 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku