Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Co dělat, když vánoční stromeček není ve formě?

Info ikona
Vánoční strom

Jehličí už dávno není zelené, robustní větve padají k zemi a vánoční špička se naklání ke straně? Zmíněné symptomy jasně naznačují, že vánoční stromeček volá o vaši lékařskou péči. Dobrou zprávou je, že na tento zákrok nepotřebujete skalpel ani injekční stříkačku.

Zdobí váš obývací pokoj nádherný vánoční stromeček, který nepochází z továrny, nýbrž z lesa? Pak pravděpodobně po několika dnech vidíte, že stromeček ztrácí formu a doslova vám mizí před očima. Vezměte jeho osud do vlastních rukou a nedovolte, aby vás opustil ještě před Silvestrem. Bohatě postačí, když mu dopřejte jednoduchou léčebnou kúru, která ho opět postaví „na kmen“.

1. Vhodné místo

Představa plápolajícího krbu, vedle kterého se dme vysoký vánoční strom, je sice krásná, ale reálně velmi neprospěšná. Umístění vánočního stromu totiž hraje zásadní roli v tom, jak dlouho váš stromeček v místnosti přežije. V ideálním případě ho tedy přesuňte na chladnější místo v obývacím pokoji, kde nebude vystaven teplu z krbových kamen nebo těsné blízkosti radiátorů. Jedině tak zabráníte rychlému seschnutí, se kterým vánoční stromky bojují už od Štědrého dne.

Mohlo by se vám líbit

2. Chytrý stojan

Možná jste vánoční stojan zdědili, možná ho máte už několik sezón a nehodláte to měnit. Přesto byste měli vědět, že současný trh nabízí speciální stojany, které jsou vybaveny zásobníkem vody. Díky tomu je váš stromeček neustále hydratovaný, a tudíž má menší tendenci sesychat. Říkáme tuto informaci s křížkem po funuse? Nevadí, po letošních Vánocích se po chytrém stojánku podívejte a pořiďte ho na příští rok. 

Info ikona
Vánoční stromek

3. Stromeček v květináči

Rozhodli jste se, že o letošních Vánocích dáte přednost stromečku, který je zasazen v květináči? Gratulujeme vám, pravděpodobně jste zvolili nejjednodušší způsob, jak předejít sesychání stromečku. I tak ale nezapomeňte vánoční stromeček dostatečně zalévat. Podle odborníků mu denně dopřejte alespoň půl litru vody. Dávejte si pozor ale na to, aby jeho zemina nebyla mokrá, nýbrž vlhká. Jedině tak vydrží vánoční stromeček až do ledna. 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku