Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Květinové dekorace s muškáty: nápady na výzdobu stolů a letních oslav

Info ikona
Květinové dekorace na stůl

Slunce a vysoké letní teploty přinášejí lidem dobrou náladu a chuť slavit. Ať to jsou narozeniny, Velikonoce, Den matek, zahradní slavnost nebo grilování za letního večera, příležitostí je mnoho. Nejdůležitějšími ingrediencemi pro vydařenou oslavu jsou nejen pohodoví lidé, chutné jídlo a spousta nápojů, ale také krásná výzdoba. Barevné květiny jsou nutností. Odborníci z iniciativy Pelargonium for Europe (PfE) se s vámi podělí o kreativní nápady na barevné dekorace stolů a oslav s použitím muškátů, které vám jistě dodají na dobré náladě.

Jana Kantorová | 23. 05. 2023

Exploze barev: dekorace na stůl pro zvláštní příležitosti 

Tato moderní stolní dekorace je jednoduchá a nádherná. Vzpřímené muškáty s rozmanitými, svěžími květy září barvami. Řezané stonky na talířích navazují na barvy rostlin v květináčích uprostřed stolu a dotvářejí celkový slavnostní obraz. 

Jediný stonek muškátu a jmenovka připevněná červenou stuhou jsou rychlou alternativou jmenovky. 

Tip: Stonky vydrží déle čerstvé v květinové tubě naplněné vodou. 

Galerie: Inspirujte se muškátovými dekoracemi na stůl
Mohlo by se vám líbit

Doplněk stolu ve venkovském elegantním stylu 

Na tomto moderním, venkovsky elegantním zahradním stole vytvářejí růžové muškáty se svěžími květy v květináčích letní atmosféru a veselou náladu. Individuálně zdobené květináče muškáty krásně zvýrazňují. Tuto stolní výstavku vytvoříte jen v několika málo krocích. 

Co budete potřebovat: Budete potřebovat muškáty, terakotový květináč, svazek sušených klasů pšenice, tavnou lepicí pistoli, lepicí tyčinky, nůžky a provázek. 

Jak na to:

1. Stonky pšenice uřízněte a klasy nalepte kolem dna terakotového květináče. Tip: Různě dlouhé klasy působí dynamičtěji. 

2. Změřte obvod dna květináče a vynásobte ho dvěma. Ustřihněte devět takto dlouhých provázků a všechny je na jednom konci přiuzlujte k sobě. Poté dejte tři z nich k sobě.

3. Ze zbývajících šesti provázků vytvořte další dva prameny po třech a pak tyto tři svazky spleťte do copu. 

4. Tento cop obtočte kolem dna květináče jako ozdobný okraj a připevněte ho horkým lepidlem. Pokud je cop příliš dlouhý, bude možná nutné jeho konec zkrátit, protože konečná délka závisí na tom, jak pevně ho utáhnete. Po zaschnutí lepidla umístěte muškáty do květináče a květináč postavte na stůl.

Tip: Můžete si také stejným způsobem vyrobit kroužky na ubrousky.

Mohlo by se vám líbit

Hrajte si

Přivítejte své hosty papírovou věšteckou hrou u každé židle. Existují různé verze této známé hry a ať už si vyberete jakoukoli, všechny nabízejí zábavu a něco, o čem si můžete povídat. Pokud do skládaných papírových návrhů přidáte jména a ozdobíte je sušenými a lisovanými okvětními lístky muškátů, budou také atraktivní alternativou ke klasické jmenovce. 

Ke hře potřebujete papír, tužku, nůžky, lepidlo a sušené vylisované okvětní lístky muškátů

Mohlo by se vám líbit

Barevné party dekorace pro oslavy 

Ať už se jedná o narozeniny nebo zahradní slavnost, oslava venku je úžasná věc. Na této terase vytváří bujně kvetoucí muškáty v zářivých barvách společně s lucernami tu pravou slavnostní atmosféru. 

Stůl zdobí řezané muškáty v upcyklovaných vázách ze starých plechovek od nápojů. Barva ve spreji a menší změna tvaru je proměnily v barevné unikáty. 

Mohlo by se vám líbit

Květinové dekorace s řezanými muškáty 

Z řezaných muškátů lze vytvořit krásné květinové dekorace, které na večírcích upoutají pozornost a navodí letní, a především dobrou náladu. Jednoduchým, ale efektivním nápadem pro letní večery je skleněná mísa s vodou, ve které plavou barevně sladěné svíčky a květy muškátů

Květinové kornouty na zmrzlinu jsou také fantastickým nápadem pro zahradní party nebo letní oslavu. Díky jejich pestrým, hustým květům jsou muškáty ideální volbou pro originální dekoraci. S kornoutky na zmrzlinu, aranžovací hmotou, muškáty a sklenicemi ve tvaru válce vytvoříte tuto dekoraci velmi rychle. 

Co budete potřebovat: Budete potřebovat vzpřímené muškáty různých barev, kornouty na zmrzlinu, sklenice na pití ve tvaru válce, nůž, aranžovací hmotu a průhledný celofán. 

Jak na to:

1. Kornouty umístěte do sklenic špičkou dolů. Hmotu nařízněte nožem, namočte ji do vody a vložte do malých kornoutků z celofánu.

2. Ty umístěte do kornoutků na zmrzlinu tak, aby nahoře vyčnívaly asi o centimetr. Poté zatlačte stonky muškátů do pěny těsně k sobě, abyste vytvořili "zmrzlinu". 

Mohlo by se vám líbit

Květinová pyramida 

Pyramida z nádobí ozdobená květy muškátů a doplněná svíčkou je originálním nápadem. I tuto letní dekoraci lze snadno vyrobit.

Co budete potřebovat: Potřebovat budete formu na koláč, džbán, mělkou misku, hrnek, tavnou lepicí pistoli a lepicí tyčinky, aranžovací hmotu, svíčku, silné floristické drátky a řezané květy muškátů různých barev. 

Jak na to:

1. Nejprve pomocí horkého lepidla připevněte džbán k formě na koláč, talíř ke džbánu a hrnek k talíři. Nechte lepidlo zaschnout.

2. Poté naplňte hrnek do 2/3 namočenou aranžovací hmotou. Do dna svíčky zatlačte 3-4 drátky a zatlačte je do hmoty uprostřed hrnku.

Tip: Pokud nejprve nahřejete jeden konec drátků, roztaví se vosk svíčky a budou se lépe zasouvat. Do pěny kolem svíčky zatlačte nastříhané stonky muškátů. Naplňte koláčovou formu a mělkou misku vodou, rozsypte do nich květy muškátů a vaše upcyklovaná květinová dekorace je hotová. 

Mohlo by se vám líbit

Inspirace není nikdy dost

Stojany na květiny vyrobené z dekorativních oblázků, tvarovacího drátu a zkumavek jsou ideální pro prezentaci barevných řezaných muškátů na oslavách. 

Co budete potřebovat: K vytvoření tohoto námořnického designu potřebujete dekorativní oblázky s jednou plochou stranou, štípačky, tvarovací nebo silný dekorativní drát, zkumavky a muškáty.

Jak na to:

1. Pomocí nůžek na drát nastříhejte přibližně 60 cm dlouhý tvarovací nebo dekorační drát. Menší oblázky mohou vyžadovat kratší délku.

2. Obtočte drát kolem kamene a pak jeho konce zatočte nad kamenem, plochou stranou směrem dolů, k sobě, přičemž jeden konec drátu musí být mnohem delší než druhý.

3. Delší konec drátu obtočte kolem zkumavky a dávejte pozor, abyste ji nenamotali příliš pevně, jinak by mohla prasknout.

4. Nakonec naplňte zkumavku vodou, vložte do ní stonek muškátu a stojan na květiny položte na stůl.

Tip: Když přidáte jméno, lze tuto dekoraci použít také jako jmenovku. 

Pomocí květinových pěnových míčků a různých druhů květů muškátů můžete vytvořit krásné květinové koule, které jsou dokonalou výzdobou večírků. Před vložením květin položte pěnovou kouli na misku nebo kbelík s vodou a nechte ji jednu až dvě minuty klesat dolů, dokud nebude zcela nasáklá. Poté vložte stonky květin do pěny těsně vedle sebe, tak aby se květy dotýkaly. 

Tip: Odborné rady týkající se péče o muškáty získáte u specializovaných prodejců. Více informací a tipů na další dekorace získáte díky organizaci Muškáty pro Evropu.  

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku